Przewiert pod drogą

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

AleksanderT
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2021, 0:35
Przewiert pod drogą

autor: AleksanderT » 09 lut 2021, 0:44

Pytanie ogólne, może dla pewnych osób śmieszne, ale wolę się upewnić. Czy w przypadku potrzeby skorzystania z usług tego rodzaju firmy to na tego rodzaju usługi potrzebuje za każdym razem zezwolenia na wykonanie przewiertu, czy na przykład jeżeli chodzi o drogi publiczne, to tak, a jak droga wewnętrzna z sąsiadem, to nie i tylko potrzebuję jego zgody, a do urzędu tylko info o położeniu kabli? Jak to faktycznie wygląda?

Dariusz80
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 14 lut 2021, 11:01
Re: Przewiert pod drogą

autor: Dariusz80 » 21 lut 2021, 10:59

Myślę, że możesz skontaktować się z przedstawicielem firmy Hdsigma z Chorzowa. Zajmują się wykonywaniem przewiertów sterowanych i przecisków. Posiadają w tym zakresie dużą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie. Na pewno będą w stanie odpowiedzieć Ci na wszystkie pytania.

Awatar użytkownika
Sławek12
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 02 lis 2009, 17:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Przewiert pod drogą

autor: Sławek12 » 01 mar 2021, 14:47

Cześć.

Jeśli jest to droga wewnętrzna (Twoja, nie oznaczona jako droga, np. biegnąca po Twoim polu lub będąca Twoją własnoscią - grunt pod nią jest twój - nie musisz niczego nigdzie zgłaszać - w kwestii przejścia pod nią).

W momencie gdy mówimy o jakiejkolwiek innej drodze, nawet gruntowej ale, która stanowi czyjąś własność, np. Gminy lub też została jej kiedyś przekazana - grunt został przekazany... MUSISZ UZYSKAĆ POZWOLENIE na wykonanie przejścia (przecisku) pod nią.
Niestety jest to dodatkowa dokumentacja i kasa... Ale w innym wypadku nikt Tobie niczego nie zarzuci w przyszłości.

Kiedyś miałem przypadek, że rolnik nawadniał pole i wężem elastycznym przechodził na drugą stronę drogi za pomocą istniejącego przepustu. W takiej sytuacji pomimo tego, że przepust jest np. suchy to i tak powinieneś uzyskać stosowne pozwolenie bo teoretycznie po pierwsze zmniejszasz jego średnicę, po drugie jak coś walnie to może podmyć czy rozmyć drogę etc.

Mam nadzieję, że cokolwiek rozjaśniłem.
geo-technika.pl


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów