Spiekalność w moim popielniku

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jarostek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2021, 14:34
Spiekalność w moim popielniku

autor: Jarostek » 11 lut 2021, 14:37

Spieki w tym sezonie mi się pojawily. Krece tymi ustawieniami i tak naparwde nie wiem skad się bierze to w moim popielniku. Wcześniej nie mialem z tym problemów. Czasem jakiś kamien znalazłem. Czy ktoś mogby mi wytlumaczyc proces powstawania tych niedoaplonych kawalkow wegla?

kulesz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2021, 14:59
Re: Spiekalność w moim popielniku

autor: kulesz » 17 lut 2021, 15:01

Wszystko zależy od tego jakie te spieki masz? Bo sa dwa rodzaje koksowe i żużlowe. Te pierwsze uznaje się za łatwiejsze do eliminacji. Tutaj wazna jest spiekalność węgla – indeks ROGI, im wyższy tym problem czeskiej występuje. Powstają one w wyniku zbyt silnego nadmuchu powietrza w kotle. To marnowanie energii. Spalam ekogroszek Sztygar który ma RI 0 w dokumentach wiec mam luz zanych spieków nie mam. Masz złej jakości wegiel albo zle ustawienia kotła. Natomiast spieki żużlowe powstają z popiołu. Jeżeli w strefie żaru z jakiegoś powodu jest zbyt wysoka temperatura popiół zamienia się w twarde spieki żużlowe sa niegrozne choć lepiej żeby popioł był sypki. Rozejrzyj się za lepsza jakoscia eko


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości

Gotowe projekty domów