Przydomowa oczyszczalnia

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

fire
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 19 wrz 2013, 9:45
Przydomowa oczyszczalnia

autor: fire » 16 kwie 2020, 10:54

witam. jestem w trakcie wybierania gotowego domu i mam już w zasadzie wybraną najlepszą ofertę, z tym że jest to na działce z terenem piaszczystym bez wód gruntowych. kolejna rzecz to budynkowi brakuje oczyszczalni. jest trochę wad, ale ta działka mi najbardziej odpowiada ze względu na lokalizację i łatwy dojazd do pracy. pytanie jaką oczyszczalnię na takim terenie należałoby zainstalować? z jakmi kosztami to by się wiązało, formalnościami itd. ?

rennos
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2020, 21:36
Re: Przydomowa oczyszczalnia

autor: rennos » 19 cze 2020, 20:18

hej. całkiem podobna sytuacja do mojej, działka też na terenie piaszczystym. szukałem na śląsku firmy, dwie pierwsze słabo wypadły. ale na spotkaniu z trzecią zrobili panowie darmową wizję lokalną na odwiercie do 4 metrów. Po spotkaniu przyszła wycena na 13 tysięcy i to mi podpasowało, zdecydowałem się. Duży plus za to że firma też zajęła się darmowo zgłoszeniem budowy do Starostwa Powiatowego w Będzinie. Od momentu spotkania do wykonania minęły 2 miesiące.

fire
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 19 wrz 2013, 9:45
Re: Przydomowa oczyszczalnia

autor: fire » 22 cze 2020, 16:41

jaka firma? jakiś kontakt by się przydał

HABA RL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 10 maja 2013, 11:46
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Przydomowa oczyszczalnia

autor: HABA RL » 13 lut 2021, 15:00

Zdecydowanie najlepiej postawić na bezzapachową oczyszczalnię biologiczną, nie wymagającą drenażu. Wprawdzie mogą się znaleźć magicy, którzy Ci powiedzą, że "na takim gruncie to drenażówka bez problemu da radę", ale to tylko nawijanie makaronu na uszy. Prędzej czy później drenaż i tak się zamuli i będziesz miał problem. Jeżeli zadziała tzw. prawo Murphy'ego, to zamuli się w najgorszym możliwym momencie.

Należy też pamiętać o tym, że dobra oczyszczalnia biologiczna ma nieporównywalnie wyższy poziom oczyszczania ścieków (u nas woda na wyjściu oczyszczalni jest bezbarwna i bezwonna). Na chwilę obecną "biologia" to najbardziej zdroworozsądkowy wybór.

Jeżeli sprawa jest nadal otwarta, to zadzwoń pod numer tel. 508 162 423 i się ogarnie temat.



fire pisze:witam. jestem w trakcie wybierania gotowego domu i mam już w zasadzie wybraną najlepszą ofertę, z tym że jest to na działce z terenem piaszczystym bez wód gruntowych. kolejna rzecz to budynkowi brakuje oczyszczalni. jest trochę wad, ale ta działka mi najbardziej odpowiada ze względu na lokalizację i łatwy dojazd do pracy. pytanie jaką oczyszczalnię na takim terenie należałoby zainstalować? z jakmi kosztami to by się wiązało, formalnościami itd. ?


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów