Panele fotowoltaiczne - dotacje - UWAGA

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: Panele fotowoltaiczne - dotacje - UWAGA

autor: tureqt0 » 11 sty 2021, 19:10

Wydaje mi się, że największy zasięg i możliwości ma Hymon. Ostatnio jak czytałem to mieli chyba coś koło 80 ekip montażowych w całym kraju, może ta liczba już jest inna, ale robi i tak wrażenie. Z dotacjami to bywa różnie, bo to też trochę zależy od samej lokalizacji. Czasami dopłaty gminne są wyższe niż to co daje państwo (tak jest np. przy większej mocy w Warszawie). Więc zawsze nalezy sprawdzic co mamy lokalnie.

Zenon42
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2021, 8:55
Re: Panele fotowoltaiczne - dotacje - UWAGA

autor: Zenon42 » 07 wrz 2023, 11:06

Zdecydowałem sie na zakup nowej pompy ciepła i instalacji fotowoltaiczne, dlatego skorzystałem z oferty polecanej mi firmy Sanerga i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Wszystkie prace wykonali bardzo sprawnie i bez najmniejszych problemów.

ewkaa655
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2024, 10:25
Re: Panele fotowoltaiczne - dotacje - UWAGA

autor: ewkaa655 » 08 lut 2024, 12:53

Czy wiecie może jak działa fotowoltaika? Nie tak dawno natrafiłam właśnie na stronę tego producenta i tutaj faktycznie można znaleźć sporo przydatnych informacji na temat fotowoltaiki, więc może jednak to ułatwi wam podjęcie odpowiedniej decyzji

AkPiasek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2023, 10:34
Re: Panele fotowoltaiczne - dotacje - UWAGA

autor: AkPiasek » 12 mar 2024, 12:04

BTW, myślę, że w dzisiejszych niepewnych czasach trzeba jak najwięcej inwestować we "własne" źródła energii.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów