Robot sprzątający jaki wybrać?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tapta1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2020, 12:16
Re: Robot sprzątający jaki wybrać?

autor: Tapta1234 » 06 paź 2020, 12:26

Ja miesiąc temu kupiłem robota HEXO duo- fajny sprzęt i w bardzo atrakcyjnej cenie (990 pln)jak na jego możliwości. Jeździ bardzo dokładnie i można na bieżąco zobaczyć w aplikacji mapkę tego gdzie jeździ. Oczywiście mapka w aplikacji to tylko gadżet, który ciekawi przy pierwszym użyciu a potem już przechodzi się do codzienności czyli ustawienie harmonogramu na sprzątanie co drugi dzień w czasie gdy jestem w pracy i można na długi czas zapomnieć o odkurzaniu. Generalnie ilość kurzu która jest w zbiorniku przy odkurzaniu co drugi dzień jest dość przerażająca więc jeżeli ktoś odkurza raz w tygodniu to niech wie, że już po trzech dniach z jego podłogi można zebrać 0,5l kurzu. Dodatkowo w tym modelu jest opcja mopowania co jeszcze zwiększa na plus relację cena / jakość.

Awatar użytkownika
jacek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:24
Re: Robot sprzątający jaki wybrać?

autor: jacek22 » 05 gru 2020, 12:24

Jak nie masz pewności w jaki sprzęt wybrać to warto poszukać w sieci informacji w tym temacie. Ja zanim zdecydowałem na konkretny model to prześledziłam ranking: czy warto kupić odkurzacz automatyczny? . Dzięki informacjom w nim zawartym wiedziałem na co zwrócić uwagę. Taki sprzęt domu to naprawdę ogromna wygoda i co ważne spora oszczędność czasu.

Idon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2021, 13:41
Re: Robot sprzątający jaki wybrać?

autor: Idon » 12 mar 2021, 14:03

Mam Kiano Elegance Robot, polskiego producenta. Odkurza rewelacyjnie, nawet sierść zwierząt. Mój pies ma długie włosy, które cały czas gubi. Swoim starym odkurzaczem fatalnie mi szło zbieranie tych kłaków. Bardzo mnie cieszy fakt, że nie muszę już tego robić. :D Kiano Robot też bardzo dobrze mopuje, co nie jest takie oczywiste przy budżetowych robotach sprzątających. Fajne jest też to, że mogę go włączyć nawet wtedy, kiedy nie ma mnie w domu. To naprawdę bardzo dobry robot w bardzo przyzwoitej cenie. W al.to mają go teraz w promocji. Zresztą poczytajcie sobie opinie innych użytkowników. Chyba nie spotkałem się z negatywnymi komentarzami. ;)

rafalgie13
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:35
Re: Robot sprzątający jaki wybrać?

autor: rafalgie13 » 13 mar 2021, 18:45

Ja robiłem porównania na stronach internetowych i czytałem opinie innych użytkowników na ten temat

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Robot sprzątający jaki wybrać?

autor: Złotowłosa » 03 lut 2022, 8:07

Również mam Xiaomi , daje radę z sierścią długowłosego owczarka. Na ten moment użytkuję 6 miesięcy. Wiadomo, chcesz lepiej posprzątać to musisz użyć zwykłego odkurzacza. Jednak użytkowanie codzienne mojej Haliny, sprawia że tradycyjnego odkurzacza bardzo rzadko używam.

Co do porównań to faktycznie dobrze jest sobie zrobić: coupondojo.pl

Na tej stronie są kupony rabatowe do wszystkich sklepów agd. Można zobaczyć sobie gdzie są dobre promocje na odkurzacze.

budujeikupuje
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2022, 12:25
Re: Robot sprzątający jaki wybrać?

autor: budujeikupuje » 25 lut 2022, 12:29

Złotowłosa pisze:Również mam Xiaomi , daje radę z sierścią długowłosego owczarka. Na ten moment użytkuję 6 miesięcy. Wiadomo, chcesz lepiej posprzątać to musisz użyć zwykłego odkurzacza. Jednak użytkowanie codzienne mojej Haliny, sprawia że tradycyjnego odkurzacza bardzo rzadko używam.


To jaki jest sens zakupu takiego robota skoro i tak musisz używać zwykłego odkurzacza? Kasa w błoto... Zwłaszcza że to nie są małe pieniądze

K@linka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Robot sprzątający jaki wybrać?

autor: K@linka » 16 wrz 2022, 11:38

Ja od prawie roku mam Welltec R8 pro https://welltec.pro/pl/robot-sprzatajac ... -5594.html (ma funkcję mopowania aczkolwiek z funkcji odkurzania korzystam o wiele częściej, praktycznie codziennie chodzi, mopowanie właczam na weekendy raz w tygodniu). Jest genialny - praktycznie codziennie ogarnia mieszkanie a zawsze znajduje coś plus radzi sobie z sierścią psa. Zimą genialnie ogarniał zaschnięte błoto po śniegu, dzięki aplikacji można skierować go tylko w jedno miejsce zamiast odkurzania całego mieszkania. I coś z czego korzystam po filmowych wieczorach gdzie popcorn i chipsy są też na kanapie - po rozłożeniu jej odkurzacz poradzi sobie także z odkurzeniem tej powierzchni. Więc jak dla mnie niezbędny pomocnik w domu a nie tylko gadżet.
Poza tym ma funkcję, której nie spotkałam w innych modelach robotów sprzątających - stacja dokująca ma funkcję samoopróżniania kurzu. Może obecnie jakieś modele coś takiego już mają, ale jak ja kupowałam to miał to jedynie welltec.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów