Woda na posadzce pod styropianem.

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

dawideo
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:19
Woda na posadzce pod styropianem.

autor: dawideo » 01 gru 2020, 12:50

Witam
W piątek chłopaki kończyli kłaść ogrzewanie podłogowe i sprawdzali szczelność (niestety wodą zamiast powietrzem). Przy jednej skrzynce pojawiła się nieszczelność, którą niby szybko naprawili. Wczoraj weszli chłopaki od posadzek anhydrytowych i zaczęli swoją robotę. Niestety dziś rano jak przeszedłem się po budowie, w piwnicy na suficie zobaczyłem mokre plamy. Miejsce plam mniej więcej odpowiada miejscu naprawionej nieszczelności. I tak oto w piwnicy woda sobie powolutku skapuje.
Oczywiście wstawiłem grzejnik do piwnicy i otworzyłem okna dla wentylacji, aby jakoś to osuszać powoli.
W całym domu będę miał posadzkę anhydrytową, a w piwnicy cementową. Akurat posadzkę cementową będę miał kładzioną w przyszłym tygodniu. dlatego obecnie mogę tam grzać.
Domyślam się, że z czasem ta wilgoć zniknie drogą: strop -> tynk na suficie w piwnicy -> piwnica. Ale obawiam się czy w między czasie nie powstanie mi tam grzyb, bo to potrwa.
Czy są jakieś preparaty/ urządzenia aby się go pozbyć? A może się nie martwić, bo jeżeli nawet teraz są tam warunki dla pleśni, to i tak po wysuszeniu sufitu/posadzki tych warunków pleśń nie będzie miała i po prostu "umrze". Jeżeli ma to znaczenie to w całym domu będzie działała rekuperacja.

Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów