Oddzielenie małego pomieszczenia w pokoju

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

MikiV8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2020, 10:41
Oddzielenie małego pomieszczenia w pokoju

autor: MikiV8 » 29 wrz 2020, 11:03

Dobry, szukam pomysłu na oddzielenie małego pomieszczenia dla dziecka (coś w stylu "gaming room"). Myślę nad czymś w rodzaju ścianki działowej lub parawanu.

Proszę was o pomoc w zorganizowaniu tego ponieważ nie mam kompletnie żadnego doświadczenia a nie chcę zrobić bubla :). Z czego, gdzie i jak mam zamówić potrzebne materiały i jakie będą przypuszczalne koszty. Jeszcze ważną rzeczą jest aby można było w łatwy sposób odsunąć jedną ściankę w celu wejścia/wyjścia z pomieszczenia, nie musi być zawias. Ważne żeby było lekkie.

Dziękuję za wszelaką pomoc, to mój pierwszy post na tym forum więc jeśli kategoria się nie zgadza to proszę przenieść w miarę możliwości.

Pozdrawiam

Obrazek

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Oddzielenie małego pomieszczenia w pokoju

autor: Baks » 06 paź 2020, 21:59

Potrzebne materiał zakupisz w marketach jak Brico czy Castorama. Płyta gipsowa, profile aluminiowe główne i przyścienne, gipsar, wkręty itd.
Jeśli chcesz łatwe wejście i wyjście z pomieszczenia, to może warto zainstalować drzwi składane?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Oddzielenie małego pomieszczenia w pokoju

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 08 paź 2020, 20:46

Wydzielone miejsce ma być częścią innego pomieszczenia? Salonu? Przedpokoju? Czy ma ono być wydzielone tylko wizualnie czy także akustycznie? Jeśli można prosić o plan całego pomieszczenia/ mieszkania to by znacznie ułatwiło znalezienie rozwiązania.

MikiV8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2020, 10:41
Re: Oddzielenie małego pomieszczenia w pokoju

autor: MikiV8 » 16 paź 2020, 16:00

e-Rzecznik Śnieżka pisze:Wydzielone miejsce ma być częścią innego pomieszczenia? Salonu? Przedpokoju? Czy ma ono być wydzielone tylko wizualnie czy także akustycznie? Jeśli można prosić o plan całego pomieszczenia/ mieszkania to by znacznie ułatwiło znalezienie rozwiązania.


Będzie to wydzielone miejsce w salonie, chodzi mi tylko o wizualizację. Wygłuszenie nie jest potrzebne.

Mocno zastanawiam się nad zasłonami w karniszach tylko może być problem. Normalnie montuje je się przy ścianie lecz w moim przypadku trzeba zamocować od zewnętrznej strony (mniej więcej jak na moim rysunku). Szukam takiego rozwiązania ale coś nie mogę znaleść (albo nie ma).

Edit: Jednak znalazłem chyba lepsze rozwiązanie:
[link do oferty na Allegro wygasł]
lub
[link do oferty na Allegro wygasł]

Co o tym myślicie?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Oddzielenie małego pomieszczenia w pokoju

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 11 lis 2020, 23:41

To może zasłony panelowe byłyby dobrym rozwiązaniem? Bardziej estetycznym niż zasłonki

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Oddzielenie małego pomieszczenia w pokoju

autor: Patrycja267 » 16 lis 2020, 13:23

Świetna opcją są szklane ścianki działowe. W rkglass takie robią i to na wymiar. Warto się zdecydować, bo nie zajmują ona wiele miejsca, a w dodatku można widzieć co małe dziecko robi u siebie :) z czasem oczywiście takie ścianki należałoby zastąpić na stricte działowe :)


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów