Stare mieszkanie - prosze o porade

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Dariusz-pn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2020, 10:23
Stare mieszkanie - prosze o porade

autor: Dariusz-pn » 18 sie 2020, 11:16

Witam Szanownych Ekspertow,

Zabralem sie wlasnie za stare mieszkanie, remont pokoju.

Poki co zdarlem a raczej zdzieram druga warstwe tapety. Gdzie niegdzie zostaly kawalki tapety, w innych miejscach chropowata powierznia i jak lece skrobakiem to odchodzi nie wiem czy to stara gladz czy farba. Podobne mieszkanie mialem mozliwosc kiedys szpachlowac to pamietam ze jak sciana namokla to gladz odchodzila. Obawiam sie tego samego efektu tutaj. Chociaz na koniec zamierzam jeszcze skrobakiem na mokro przeleciec caly pokoj i dwokrotnie zagruntowac. Czy gladz ma tu sens? W swoim starym mieszkaniu wojskowym jak mi sypal sie piach z sufitu to zastosowalem gladz i siatke elewacyjna. Problemu nie ma, nic sie nie sypie ani nie odpada ale nie wiem czy to prawidlowa praktyka.
Jak Panowie sobie radza w takich mieszkaniach? W tv jak odnawiaja dom w 7 dni to widze ze wala po calosci gk. Ale targac takie plyty na drugie pietro i czekac za transportem to jednak bardziej przekonuje mnie to skrobanie i podwojny unigrunt lub siatka i na to gladz.

Prosze o porady.

Tynk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 05 maja 2020, 13:31
Re: Stare mieszkanie - prosze o porade

autor: Tynk » 19 sie 2020, 11:48

Ja to kompletnie nie mam głowy do takich rzeczy, więc może też jednak zostaw to specjalistom? Z tego co wypisałeś to sporo pracy, a do tego sam masz dużo wątpliwości. Ze starymi mieszkaniami to jest tak, że nigdy nie wiesz, co tam jeszcze może wyjść i się okazać - szkoda nerwów i ewentualnej pracy na darmo, jak za chwilę własnie zacznie coś odpadać albo pękać. Mi przy remoncie pomagała firma i całkiem sprawnie im poszło, zrobili wszystko jak trzeba, dokładnie i ja nie musiałem się niczym przejmować.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Stare mieszkanie - prosze o porade

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 28 sie 2020, 18:23

Szanowny Panie,
Jeżeli po namoczeniu stare powłoki bardzo dobrze trzymają się podłoża, to wystarczy je zmatowić. Cała powierzchnia ścian musi być też dokładnie odpylona oraz zagruntowana. Do gruntowania rekomenduję zastosować grunt głęboko penetrujący Śnieżka Acryl-Putz® GU41. Zadaniem gruntu jest wzmocnienie podłoża, związanie kurzu, zwiększenie przyczepności oraz zmniejszenie chłonności. Konieczność montażu siatki trudno ocenić bez wizyty na miejscu. Do wygładzenia ścian rekomenduję gładź Śnieżka Acryl-Putz® ST10 Start. Jest łatwa w urobieniu i aplikacji, bardzo dobrze trzyma się podłoża, charakteryzuje się długim czasem obróbki. Daje efekt końcowy w postaci śnieżnobiałej powierzchni. To produkt typu „2 w 1”, który pozwala na stworzenie warstwy podkładowej i wierzchniej, bez konieczności stosowania innych wyrobów.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 56 gości

Gotowe projekty domów