Fundamenty od wewnątrz, podkop

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Speed024
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2015, 10:19
Fundamenty od wewnątrz, podkop

autor: Speed024 » 02 sie 2020, 21:13

Jestem obecnie na etapie generalnego remontu domu, wymiana ogrzewania itp. i na parterze muszę powiększyć pomieszczenia bo są niskie, stąd pomysł by skuć posadzkę itd. i wkopać się w ziemię o te 40,50 cm.

1. Czy robić to etapami skuwanie posadzki w różnych pokojach, bo obawiam się tego że jak skuję posadzkę w 3 pomieszczeniach która są obok siebie i wkopię się z 40 cm w ziemię, to mogę naruszyć konstrukcję domu, wolałbym to zrobić jednocześnie i by tak postało chwilę.

2. Jak zabezpieczyć fundamenty od środka, bo wkopując się w ziemię te 30,40 cm odsłonie fundamenty w pomieszczeniach, myślałem może o samym dysperbit ?

Dodam że jest to dom z 1970r. i parter jest w obecnej chwili z pół metra w ziemi .

Z góry dzięki za pomoc

Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów