Zimna podłoga w mieszkaniu na parterze

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

PrzemysławR
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2020, 23:45
Zimna podłoga w mieszkaniu na parterze

autor: PrzemysławR » 05 cze 2020, 0:07

Witam, zwracam się z pytaniem odnośnie eliminacji problemu chłodnej podłogi. Jest to lokal mieszkalny o powierzchni 51 mkw, znajdujący się na parterze nad nieogrzewaną piwnicą w bloku wybudowanym w 2001 roku. Temperatura podłogi w lokalu jest bardzo niska, wykonany raport termowizyjny wskazał punkty o temperaturze około 10 stopni Celsjusza a średnia temperatura podłogi wynosi około 13 stopni Celsjusza, raport wykonany w sezonie zimowym, temperatura w mieszkaniu około 18-19 stopni, temperatura na zewnątrz około -10 stopni Celsjusza . Powoduje to bardzo duży dyskomfort. Sufit w piwnicy jest ocieplony styropianem, niestety nie wiem jaka może być grubość tego styropianu (najprawdopodobniej około 8 cm) . Sprawa została zgłoszona do spółdzielni mieszkaniowej, natomiast otrzymałem wiadomość zwrotną z informacją : że wady nie zostaną naprawione, budynek został wybudowany zgodnie z standardami obowiązującymi w 2001 roku i został odebrany przez inspekcję budowlaną, dlatego też wady nie zostaną usunięta na koszt spółdzielni.
Na podłodze ułożone panele podłogowe dobrej jakości, pod panelami podkład i folia, niestety nie wiem jakiego producenta i o jakich parametrach, podejrzewam że zastosowano najtańsze materiały, wymianę podłogi przeprowadził poprzedni właściciel.
Narodził się pomysł zdemontowania paneli, ułożenia styroduru XPS 300 3-4 cm a na to podkład pod panele. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Nowa wylewka jak i budowanie podłogi wykorzystując legary i płyty osb raczej odpada, wiąże się to z dużymi kosztami, jak i znacznym obniżeniem mieszkania.
Proszę o poradę jak najkorzystniej ocieplić podłogę od strony mieszkania albo ewentualnie do jakiej inspekcji, bądź instytucji mogę zgłosić swoją sprawę, tak żeby uzyskać pomoc.

Pozdrawiam

Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów