Ozonowanie mieszkania - pomoc w likwidacji grzyba, pleśni i innych bakterii

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Ozonowanie mieszkania - pomoc w likwidacji grzyba, pleśni i innych bakterii

autor: Redakcja » 25 maja 2020, 11:01

Ozonowanie to pewien sposób dezynfekcji. Ozonem można potraktować pomieszczenia domu, samochód, kanały klimatyzacyjne, odzież, wodę, a nawet żywność. Ozonowanie mieszkania - pomoc w likwidacji grzyba, pleśni i innych bakterii >>
Redakcja

Masertiger
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:30
Ozonowanie mieszkania - pomoc w likwidacji grzyba, pleśni i innych bakterii

autor: Masertiger » 25 maja 2020, 11:01

U mnie w pracy stosują ozonator, mamy dużą przestrzeń w hali i ozonator dwa razy w tygodniu pracuje po 4 minuty, a potem jest wietrzenie 1 godzinę. Wydajność urządzenia zależy od metrażu. Ogólnie ozonator fajnie zapobiega grzybą, zarodniką, pleśną, bakterią itp

subio
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:23
Ozonowanie mieszkania - pomoc w likwidacji grzyba, pleśni i innych bakterii

autor: subio » 29 cze 2020, 21:19

Ozonowanie daje rezultaty, lecz jest kosztowne. Jeśli pleśń pojawi się punktowo, można się pozbyć problemu poprzez zakupienie preparatu Stop Pleśni firmy Subio. Jest wydajny, łatwy w użyciu, niedrogi a skuteczny. Warto wypróbować.

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Ozonowanie mieszkania - pomoc w likwidacji grzyba, pleśni i innych bakterii

autor: kont77 » 02 lis 2020, 19:51

Ozonowanie to nie jest proste zadanie. Nie wiem czy warto samemu kupować urządzenie do sporadycznego używania. Nie mamy takiej wiedzy jak fachowcy od tego. My po remoncie korzystaliśmy z usług Profesjonalnego Ozonowania. Czy opłaciłoby się nam kupić urządzenie? Raczej nie. Lepiej w takim przypadku brać firmę. I to taką z dużym doświadczeniem, bo niestety na rynku teraz jest wiele firm, które dopiero co kupiło ozonator i uczą się na klientach.

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Ozonowanie mieszkania - pomoc w likwidacji grzyba, pleśni i innych bakterii

autor: karolinaiwanska » 23 lis 2020, 21:19

Najlepiej jest mieć odpowiednią ekipę do tego. Nie ma co wybierać najtańszych fachowców, czy też trochę z przypadku. A niestety wiele jest teraz firm tego typu. To jakieś serwisy samochodowe, czy firmy od prania dywanów. Kupili sobie sprzęt do dezynfekcji i działają. Ale czy mają wiedzę? Raczej tylko z instrukcji. Pytałam takich "geniuszy" o usługę i nawet ja, niemająca z tym nic wspólnego, wiedziałam, że np. rośliny trzeba wynieść z pomieszczenia. Oni by to robili na zastanym pomieszczeniu. Bez żadnego zabezpieczania miejsca. Dla mnie to szok. Sprawdziłam też tą tu polecaną firmę Profesjonalne Ozonowanie. Zupełnie inne podejście. Od razu wymierzają pomieszczenie, zabezpieczają wszystko co się da, uszczelniają kratki jak są, rośliny i wszelkie żyjątka muszą na czas ozonowania opuścić pomieszczenie itd. W trakcie ozonowania pomiar stężenia. Podoba mi się takie podejście.

Danura
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2020, 19:16
Ozonowanie mieszkania - pomoc w likwidacji grzyba, pleśni i innych bakterii

autor: Danura » 09 gru 2020, 19:29

karolinaiwanska dokładnie sie z Tobą zgadzam. Teraz to nawet restauracje czy serwisy oponiarskie mają usługę ozonowania. Wiedza chyba tylko z instrukcji urządzenia, o ile jest. Koszmar. Nie biorą żadnej odpowiedzialności za to co robią. Stawiają urządzenie na jakiś czas i jak czuć zapach, to ich zdaniem robota zrobiona. Tylko to takie odświeżenie ale z dezynfekcją pomieszczenia nie ma nic wspólnego. Niestety. A te Profesjonalne Ozonowanie to nie byli ostatnio w Uwadze na TVN? Właśnie w związku z dezynfekcją chyba po Covidzie. Tak mi się coś wydaje.


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości

Gotowe projekty domów