Okna

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Maciuszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 15 lis 2019, 8:19
Okna

autor: Maciuszek87 » 04 maja 2020, 12:41

Jakie macie wskazówki dla człowieka, który pierwszy raz przymierza się do zakupu okien plastikowych? Mam bardzo stare i przydałoby się wymienić. Teraz robota w przestojach, więc zastanawiam się nad delikatnym remontem.

Hodurek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2020, 8:17
Re: Okna

autor: Hodurek » 06 maja 2020, 8:19

Z tych nowszych okien aluminiowych to wstawiałem rok temu Vito. Doradzono mi markę w biurze projektowym wyspecjalizowanym w budownictwie pasywnym. Ogólnie trzeba trochę kombinować, bo dobre alu długoterminowo zapewniają spore oszczędności na eksploatacji budynku.

Marek.s84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 23 lut 2018, 8:50
Re: Okna

autor: Marek.s84 » 12 maja 2020, 12:07

Po pierwsze przy zakupie okien nie należy kierować się wyłącznie ceną i deklarowanymi w ulotkach współczynnikami przenikalności cieplnej czy izolacji akustycznej. Ze swojego doświadczenia wiem, że okno oknu nie równe, choć na papierze wyglądają tak samo. Dlatego najlepiej najpierw poczytać i porównać różne systemy, dużo informacji można znaleźć na stronach producentów, np. firmy Mitbau z Wrocławia. Oni akurat produkują okna w systemach Schuco, a to solidne i sprawdzone rozwiązania, moim zdaniem nie ma lepszych.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości

Gotowe projekty domów