Zgłoszenie zakończenia budowy

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

demeter
Zgłoszenie zakończenia budowy

autor: demeter » 03 wrz 2008, 17:46

Witam ponownie
po wielu tygodniach załatwiania papierów udało mi sie złożyć papiery do zgłoszenia zakończenia budowy.
rozmawiając z kierownikiem budowy powiedział mi jakie papiery mają zostać w nadzorze budowlanym(zaswiadczenia i dziennik budowy)
podczas składania papierów sprawdzono wszystkie papiery podpisałem wniosek i oddano mi wszystkie dokumenty(nic nie wzieli ani zaświadczeń ani dziennika budowy)nastepnie pan przekazał do do drugiej pani i ona to podpisała.
1.moje pytanie brzmi czy mogę spodziewać się kontroli czy wszystko już będzie dobrze?
2.zamieszkuję już w domu-jaką karę mogę dostać za nilegalne zamieszkanie?
3.co robic w razie kontroli?
4.czy muszę być informowany o przeprowadzonej kontroli?
proszę o odpowiedż bo siedzę jak na szpilkach
pozdrawiam

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 04 wrz 2008, 6:44

1. Możesz ale raczej się nie spodziewaj, na domki jednorodzinne PINB nie ma czasu i obowiązku kontrolowania.
2. Jest coś takiego ale nie wiem ile to wynosi i jak się wylicza.
3. Nic, obserwować i uprzejmie odpowiadać na pytania.
4. Zawsze.
Pozdrawiam.

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:

autor: Broda79 » 04 wrz 2008, 20:51

ad 2. Z tego co wiem to jest tylko kara grzywny za przebywanie więcej niż trzy miesiące poza miejscem zameldowania. Formalnie jest to przepis martwy.
projekty przyłączy wod-kan. info na priv.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów