Zimna podłoga w mieszkaniu

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Piottrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2020, 12:05
Zimna podłoga w mieszkaniu

autor: Piottrek » 29 mar 2020, 12:22

Dzień dobry. Od 3 lat mieszkam na parterze stu letniej kamienicy, mieszkanie kupiliśmy po remoncie, w trakcie jego eksploatacji wyszło na jaw że jest one zimne i zawilgocone. Rok temu wstawiłem w okna nawiewniki co podziałało na obniżenie wilgoci i zmniejszenie kosztów ogrzewania, w tym roku trzeba było dopłacić już tylko 500 zł zamiast 1200 w poprzednim roku. Mieszkanie znajduje się na wysokim parterze z nie ogrzewana piwnicą, w mieszkaniu zwłaszcza w pobliżu ścian podłoga robi się lodowata dlatego wpadłem na pomysł ocieplenia jej od strony piwnicy twardą wełna 5 cm ale dzisiaj zszedłem do piwnicy aby zobaczyć co i jak, zauważyłem ze sufit piwnicy jest cieplejszy jak podłoga w mieszkaniu. Od kilku lat planowany jest remont elewacji budynku, ponieważ jego zewnętrzne ściany maja braki w zaprawie pomiędzy cegłami, ściana ma przegrodę. Moje pytanie jest takie czy jest możliwe to że chłód podłogi bierze się z przemarzania przegrody i powinienem poczekać na remont elewacji czy nie ma sensu bo taki remont z zewnątrz nie będzie miał wpływu na zimna podłogę?

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Zimna podłoga w mieszkaniu

autor: Om3k » 03 kwie 2020, 14:34

Poczekaj na remont elewacji.

Elzza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:23
Re: Zimna podłoga w mieszkaniu

autor: Elzza » 28 kwie 2020, 12:04

Remont elewacji może w znacznym stopniu pomóc, ale też warto pomyśleć o dociepleniu podłogi - żeby zwiększyć komfort użytkowania mieszkania, bo taka zimna podłoga, to spora niewygoda. Bardzo dobrze docieplają podłogę podkłady (pod panele lub pod wykładzinę - zależy co masz u siebie) firmy Organika. Jest to czołowy producent elastycznej pianki poliuretanowej, które są materiałem bardzo gęstym o wyjątkowo dobrych właściwościach izolujących (zarówno jeśli chodzi o izolacje cieplną jak i akustyczną). Położenie takiej pianki pod podłogę na pewno pomoże docieplić podłogę.

davvid91
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 09 kwie 2020, 14:38
Re: Zimna podłoga w mieszkaniu

autor: davvid91 » 28 kwie 2020, 16:09

Piottrek pisze:Dzień dobry. Od 3 lat mieszkam na parterze stu letniej kamienicy, mieszkanie kupiliśmy po remoncie, w trakcie jego eksploatacji wyszło na jaw że jest one zimne i zawilgocone. Rok temu wstawiłem w okna nawiewniki co podziałało na obniżenie wilgoci i zmniejszenie kosztów ogrzewania, w tym roku trzeba było dopłacić już tylko 500 zł zamiast 1200 w poprzednim roku. Mieszkanie znajduje się na wysokim parterze z nie ogrzewana piwnicą, w mieszkaniu zwłaszcza w pobliżu ścian podłoga robi się lodowata dlatego wpadłem na pomysł ocieplenia jej od strony piwnicy twardą wełna 5 cm ale dzisiaj zszedłem do piwnicy aby zobaczyć co i jak, zauważyłem ze sufit piwnicy jest cieplejszy jak podłoga w mieszkaniu. Od kilku lat planowany jest remont elewacji budynku, ponieważ jego zewnętrzne ściany maja braki w zaprawie pomiędzy cegłami, ściana ma przegrodę. Moje pytanie jest takie czy jest możliwe to że chłód podłogi bierze się z przemarzania przegrody i powinienem poczekać na remont elewacji czy nie ma sensu bo taki remont z zewnątrz nie będzie miał wpływu na zimna podłogę?



możliwe jest to co piszesz. dopdatkowo dociepliłbym podłogę - fakt stracisz jakieś 3-5cm ale kamienice są akurat wysokie ;)


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów