Okna aluminiowe wżery

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Kali_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:56
Okna aluminiowe wżery

autor: Kali_ » 01 mar 2020, 23:12

Dzien Dobry,

Jakas chemia budowlana uszkodzila moje okna aluminiowe. Czy sa firmy, ktore zajmuja sie taka naprawa? Czy jest to w ogole mozliwe do naprawienia?
Obrazek
Obrazek

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: okna aluminiowe wżery

autor: theme » 13 mar 2020, 10:35

Raczej nie da się tego naprawić. Na moje oko chemia zeżarła anodowaną warstwę z okna. Wiesz co to za chemia była? Mnie zastanawiają zacieki na szybie (okno z nawietrznikiem) i wykwity białego czegoś (jak sól) na elewacji.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Kali_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:56
Re: Okna aluminiowe wżery

autor: Kali_ » 21 mar 2020, 20:18

Niestety nie wiem, co to była za chemia. Deweloper umywa ręce od jakiejkolwiek odpowiedzialności.

To by trzeba chyba naprawić jak samochód. Zeszlifować farbę i pomalować :?

Michał M
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2020, 20:26
Re: Okna aluminiowe wżery

autor: Michał M » 14 kwie 2020, 20:35

Zaschnięty beton, skąd to znam.
koło mojego ona stawiali nowy blok. Komuś się posypało za dużo betonu kupiłem nowe okno w sklepie internetowym. Pani zasugerowała mi żeby wysłać im fakturę za wymianę i naprawę okien z opisem całej sprawy fakt faktem po 30 dostałem dowiedz i zwrócili mi 80% wartości okna

Kali_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:56
Re: Okna aluminiowe wżery

autor: Kali_ » 02 wrz 2021, 21:34

Podobno to "szkło wodne" wypaliło te ramy okienne. Ze skrzydłami okiennymi już sobie poradziłem (nowe profile aluminiowe), ramy zostały pomalowane.

Mam problem jeszcze z szybami. Ktoś wie czym można zmyć te białe osady?
Obrazek

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Okna aluminiowe wżery

autor: Domores » 03 wrz 2021, 8:15

To rozumiem że od strony zewnętrznej? Być może woda leci po elewacji i później na szybę po czym zostają takie zacieki.
Łatwo da się je usunąć?

Kali_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:56
Re: Okna aluminiowe wżery

autor: Kali_ » 04 wrz 2021, 21:00

Domores pisze:To rozumiem że od strony zewnętrznej? Być może woda leci po elewacji i później na szybę po czym zostają takie zacieki.
Łatwo da się je usunąć?


Tak, strona zewnętrzna. Tak jak piszesz, ścieka po elewacji. W tym problem, że tych "starych" zacieków nie potrafię domyć. Możliwe, że to też ta szklana woda, bo nad tym oknem gdzie są te zacieki jest taras.

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Okna aluminiowe wżery

autor: Domores » 04 wrz 2021, 23:15

Szybę można spolerować tlenkiem ceru jak dobrze pamiętam i powinno zejść bez problemu. Tylko trzeba to zrobić z wyczuciem żeby nie porysować szyby. Co do ramy tu chyba zostanie szlifowanie i malowanie.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości

Gotowe projekty domów