Ceramiczne ściany prefabrykowane

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Ceramiczne ściany prefabrykowane

autor: Redakcja » 29 sie 2011, 15:18

Inwestorom indywidualnym prefabrykaty kojarzą się wciąż z budownictwem PRL-u. Nie są to bynajmniej dobre skojarzenia. Przeczytaj temat >>
Redakcja

kora32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 21 lip 2011, 11:36
Ceramiczne ściany prefabrykowane

autor: kora32 » 29 sie 2011, 15:18

Jeśli szukacie tanich materiałów budowlanych, to polecam zajrzeć na budneo.pl

Mattias
Aktywny
Aktywny
Posty: 273
Rejestracja: 23 mar 2010, 16:10
Re: Ceramiczne ściany prefabrykowane

autor: Mattias » 06 wrz 2011, 18:08

mam okazję podglądać taką budowę i muszę przyznać, że wygląda to ciekawie, ale jakoś nie jestem do końca przekonany.

m_rybka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 11 lut 2014, 15:57
Lokalizacja: Włodawa
Ceramiczne ściany prefabrykowane

autor: m_rybka » 30 sty 2020, 18:05

Dość karkołomny pomysł moim zdaniem, ale jest to ciekawe rozwiązanie. Mnie w prefabrykatach zawsze martwi tylko to, że elementy mają ograniczone wymiary - a tu widzę, że nawet otwory okienne są wykonywane w fabryce... Ciekawe na ile można sobie poszaleć przy zamawianiu elementów i czy są możliwe wersje na zamówienie ;) Nie kojarzę też, żeby takie prefabrykaty oferował np. Porotherm, więc podejrzewam, że za coś takiego biorą się mniejsi producenci, którzy mogą mieć wyroby ceramicznej gorszej jakości. Ciekawe też jakie są parametry takiej ściany - rozumiem, że jest ona maksymalnie odchudzana, więc izolacyjność akustyczna jest na pewno gorsza niż przy klasycznie murowanej ścianie. Z kolei pewnie termika będzie lepsza...


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 45 gości

Gotowe projekty domów