Deweloper nie usunął usterek po odbiorze - co mogę zrobić

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

memo747
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2020, 23:10
Deweloper nie usunął usterek po odbiorze - co mogę zrobić

autor: memo747 » 18 sty 2020, 23:26

2 miesiące temu miałem odbiór mieszkania. Od tego czasu deweloper nie ustosunkował się do protokołu oraz nie usunął usterek. Teoretycznie jeśli deweloper w 14dni nie ustosunkuje się do wskazanych usterek to zostają one automatycznie uznane czyli co?
Jeśli mam małą rysę na oknie, która teoretycznie według jakiś tam wytycznych ma prawo być i mogą odrzucić taką usterkę to z racji, że nic mi nie odpowiedzieli to muszą oni ją usunąć? Czy w tym wypadku mogą ją tylko zeszlifować czy mam prawo ubiegać się o wymianę całej szyby?

Dodatkowo, jeśli już mam mieszkanie wykończone i przez ich prace przykładowo pokój będzie wymagał odmalowania, czy mogę ubiegać się o pokrycie kosztów?

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Gotowe projekty domów