Wygłuszenie wyciągu grawitacyjnego

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2019, 20:02
Wygłuszenie wyciągu grawitacyjnego

autor: ska » 07 gru 2019, 20:54

Witajcie,

Mieszkam w szeregówce, gdzie wyciąg grawitacyjny i kanał dymowy (od kominka) sąsiada są po mojej stronie (dołączam rysunek techniczny - moje mieszkanie jest po prawej). Sąsiedzi nie posiadają w tym miejscu kominka tylko betonowe płyty ścienne (w sumie na całej szerokości ściany, którą dzielą ze mną). Jedna z płyt odpadła jakiś czas temu pozostawiając otwór na rurę od kominka. W związku z tym słyszę dosyć wyraźnie co dzieję się za ścianą u sasiądów (przedtem było podobnie, ale trochę ciszej). Sąsiedzi są na tyle dobroduszni, że są skłonni 'zapchać' tę dziurę (ewditetnie hałas niesie się z tych okolic) po swojej stronie zanim przykleją ponownie płytę. W związku z tym proszę o pomoc w doborze odpowiedniego materiału, który pomoże w wygłuszeniu dźwięków od sąsiada. Oczywiście trochę googlowałem na ten temat i najlepiej (podobno) sprawdza się wełna mineralna firm rockwool i isover. Tylko problem w tym, że montuje się je głównie na ścianę, a nie do kanału dymowego/wyciągu grawitacyjnego. Czy Waszym zdaniem takie rozwiązanie pomoże? Jeśli tak - czy należy taką wełnę ułożyć w konkretny sposób (ciasno/przy samym otworze/do pewnej wysokości w kanale)? Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek

Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów