Podwójna instalacja wodna

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

karolg92
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2019, 12:48
Podwójna instalacja wodna

autor: karolg92 » 07 paź 2019, 13:04

Do domu doprowadzone jest przyłącze wody miejskiej oraz przyłącze wody z studni (grawitacyjne).
Ciśnienie wody grawitacyjnej jest stosunkowo słabe, na 2 piętro domu woda ledwo się sączy, sądzę że na 3 piętro woda w ogóle by nie doszła. Ale woda jest darmowa.
Woda miejska jest kosztowna i jej smak uniemożliwia zrobienie herbaty.
Aktualnie obie instalacje są podłączone do instalacji i można przełączać się między wodą z studni a wodą miejską.

Zastanawiam się czy jest możliwe połączenie instalacji aby mieć i dobre ciśnienie i smaczną wodę.

W grę wchodzą 2 opcje:
1. Montaż hydroforu na przyłączu wody zimnej z studni
2. Podłączenie wody z studni do instalacji wody zimnej, a wodę miejską jako zasilanie do wody ciepłej.

I tutaj pytanie do was czy opcja nr.2 jest możliwa/realna?

Czy woda ta wymiesza się na wylocie z baterii, a może woda ciepła "przepcha" (z racji większego ciśnienia) wodę zimną i będę miał tylko wodę ciepłą w baterii.
Dla przybliżenia ciśnienia możemy założyć ze ciśnienie wody z studni to ok. 2 bar a wody miejskiej to 5 bar.

Aktualnie nie mam czasu i możliwości aby przeprowadzić taki test w praktyce.

Wiem że zgodnie z prawem nie mogę łączyć instalacji wody miejskiej z inną instalacją ale ten aspekt proszę pominąć.

Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów