Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mirkaou
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:31
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: mirkaou » 23 cze 2019, 7:54

Tanie soczewki prawie zawsze będą złym wyborem. Specjaliści z Pan Hilary Optyk powiedzieli mi żeby stawiać na znane marki, wówczas jakość tych soczewek jest o wiele lepsza.

Leszek_51
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2019, 10:33
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: Leszek_51 » 27 cze 2019, 13:10

ja kupuję tanio na allegro - dobre soczewki i taniej niż w galerii

karola88
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 24 wrz 2014, 10:21
Kontaktowanie:
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: karola88 » 19 lip 2019, 18:18

Tanie soczewki zwykle są niskiej jakości i nie wszyscy mogą je nosić - często zachodzi konieczność wyższego uwodnienia i większej przepuszczalności powietrza. Mi soczewki dobierał okulista. Kupuję w tym sklepie optycznym Optiland. Mają markowe soczewki i w dodatku w dobrej cenie. Poza tym mają też promocje.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 481
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: martan » 07 sie 2019, 9:28

Kupuję raczej soczewki 2-tygodniowe. A mam pytanko - czy mogę np chodzić w soczewkach 1-dniowych np przez miesiąc jeżeli dobrze w nich widzę? Pytam, ponieważ jakiś czas temu (grubo ponad 1 miesiąc) kupiłam takie soczewki = i czasami je nakładam i rewelacyjnie w nich widzę. Czy są jakieś przeciwwskazania przed tego typu praktykami?

Ogólnie jestem umówiona do salonu optycznego na badanie wzroku ale dopiero za miesiąc. Tak wieć zanim się ich wypytam to wolę wypytać na forum :)
http://www.forumbudowlane.pl/

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: yaska » 29 wrz 2019, 21:05

Soczewki tylko sprawdzone, jak już oszczędzać to np. na płynie do soczewek, bo akurat znalazłam dobry i niedrogi Oviso Superior. Jest bardzo wydajny.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: Dżasmina » 02 paź 2019, 11:07

z tego co mi wiadomo, tanie soczewki raczej do najbezpieczniejszych nie należą i jeśli nie chcesz narobić sobie problemów to lepiej nie oszczędzaj i kup porządne soczewki.

62miko
Aktywny
Aktywny
Posty: 286
Rejestracja: 12 sie 2014, 18:40
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: 62miko » 02 paź 2019, 13:51

Ja bym nie ryzykowała. Jakby nie patrzeć soczewki mają bezpośredni kontakt z oczami więc powinny być jak najlepsze a tanie raczej nie będą dobre jakościowo. Zanim zaczniesz nosić soczewki zgłoś się na badanie wzroku np do Opticon. Może się okazać, że nie możesz nosić soczewek i będą ci potrzebne okulary. Ja tak mam.

Fazowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 kwie 2014, 15:55
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: Fazowa » 07 sty 2020, 7:58

To prawda, że tanie soczewki nie zawsze idą w parze z ich jakością… ja znalazłam kompromisowe rozwiązanie - soczewki kontaktowe sklep internetowy… za rozsądną cenę można w tym sklepie kupić bardzo dobrej jakości soczewki… kupuję u nich już blisko rok i wszystko jest ok…

Awatar użytkownika
botsford.genevieve
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2020, 11:50
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: botsford.genevieve » 07 sty 2020, 11:57

Wielokrotnie słyszałam, że tanie kolorowe soczewki psują wzrok.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: Złotowłosa » 25 maja 2020, 9:39

Ja zaczęłam nosić soczewki, gdy dołączyłam do szkolnej drużyny piłki nożnej i miałam tam być bramkarzem. Oczywiste było, że nie będę bronić w okularach bo mogą się rozbić. Pochodziłam na treningi z 3 miesiące i na szczęście soczewki mam dalej. Nie cierpiałam nosić okularów, bo mi było niewygodnie ;d

Soczewki poza tym nie psują wzroku. Jest to mit. Polecam jednak dokładnie przebadać sie zanim dobierzesz sobie soczewki. Wybierzcie sie do Trendy Optitians. Dobiora Wam tam odpowiednie.

marekmitan
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2019, 8:54
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: marekmitan » 20 lip 2020, 11:19

Brałem soczewki Crizal Sapphire, doradzono mi takie rozwiązanie. Dla mnie takie okulary to nawet alternatywa dla zwykłych przeciwsłonecznych, bo w każdej sytuacji się sprawdzają ze względu na zastosowanie powłoki ochronnej. Nie mam żadnych zarysowań najmniejszych na okularach, chociaż naprawdę intensywnie korzystam. Z tego powodu polecam salon.

jarecki89
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2019, 21:12
Re: Tanie soczewki kontaktowe - czy są bezpieczne?

autor: jarecki89 » 03 lut 2021, 10:31

Ja raczej nie kusiłbym się na tanie soczewki. To już lepiej zapłacic odrobinę drożej ale mieć coś co nie sprawi że twój wzrok na tym ucierpi. Masz przecież dużo fajnych promocji w necie.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów