eko ogrzewanie

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

robeert
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 14 sie 2013, 13:00
eko ogrzewanie

autor: robeert » 20 wrz 2019, 13:16

Karków pokazał co potrafi – całkowity zakaz spalania węgla i drewna, czy innym miastom tez to grozi? Jak ogrzewac dom żeby było ekologicznie? :mrgreen:

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: eko ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 wrz 2019, 16:48

robeert pisze:Karków pokazał co potrafi – całkowity zakaz spalania węgla i drewna, czy innym miastom tez to grozi? Jak ogrzewac dom żeby było ekologicznie? :mrgreen:

najtaniej i największy komfort to pompy ciepła
Załączniki
9 — kopia.jpg
0.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

marEKKA33
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:07
Re: eko ogrzewanie

autor: marEKKA33 » 23 wrz 2019, 14:33

[quote="robeert"]Karków pokazał co potrafi – całkowity zakaz spalania węgla i drewna, czy innym miastom tez to grozi? Jak ogrzewac dom żeby było ekologicznie? :mrgreen:[/quote]

Myślę że Krakow jest pierwszy ale w slad zanim pojda nowe miasta. Moj pogląd jest nieco odmienny i uważam, że skoro poniosłem spore koszty inwestycji w najnowszej generacji kociol i kupuje kaloryczny, bardzo wydajny ekogroszek (węgiel sztygar) przez co emisja z mojego komina jest minimalna (niedostrzegalna okiem, bo z komina nie ulatnia się dym) to dlaczego mam ogrzewać dom i woda prądem pochodzącym z węgla brunatnego?! Cos się chyba rajcom krakowskim pomylilo. Tak to jest jak do pisania prawa zabierają się „gołowąsy” :mrgreen:

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: eko ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 wrz 2019, 5:12

w Piastowie już mordują.
Załączniki
70700966_479410392611116_1716849976132239360_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

kkrzysztoffek
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2013, 12:41
Re: eko ogrzewanie

autor: kkrzysztoffek » 26 wrz 2019, 11:28

marEKKA33 pisze:
robeert pisze:Karków pokazał co potrafi – całkowity zakaz spalania węgla i drewna, czy innym miastom tez to grozi? Jak ogrzewac dom żeby było ekologicznie? :mrgreen:


Myślę że Krakow jest pierwszy ale w slad zanim pojda nowe miasta. Moj pogląd jest nieco odmienny i uważam, że skoro poniosłem spore koszty inwestycji w najnowszej generacji kociol i kupuje kaloryczny, bardzo wydajny ekogroszek (węgiel sztygar) przez co emisja z mojego komina jest minimalna (niedostrzegalna okiem, bo z komina nie ulatnia się dym) to dlaczego mam ogrzewać dom i woda prądem pochodzącym z węgla brunatnego?! Cos się chyba rajcom krakowskim pomylilo. Tak to jest jak do pisania prawa zabierają się „gołowąsy” :mrgreen:


Wegiel można splac czysto, bez szkody dla powietrza, środowiska. Trzeba zainwetowac w nowczesna instalacje i kupować wysokiej jakosci węgiel. Tego nie przeskoczymy. Warto również wybierac tych producentow którzy sami pomagają w usuwaniu sladu węglowego. Wspomniany wyżej Sztygar posadzil 100 tysiecy drzew. Można, można. :D


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości

Gotowe projekty domów