Pomóżcie mi wybrać projekt!!!

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Przemas
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2008, 18:56
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Pomóżcie mi wybrać projekt!!!

autor: Przemas » 22 sie 2008, 14:40

Witam!
Chcę jak najtaniej wybudować dom. Bardzo dużo (budowa i wykończenie) będę robił sam, oprócz przyłączeń. Pomóżcie mi wybrać projekt:

archon.pl/projekt_domu/Dom_pod_kasztanem_2/m3f018a52bd57f -w tym projekcie bym musiał wiatę zaadoptować na garaż.
projekty.ign.com.pl/index.php?id=152&p=detail.

Zaznaczam, że zamiast kominka, chcę piec na węgiel i będzie potrzebna kotłownia. Zamiast ogrzewania podłogowego, będą kaloryfery. Zlikwiduję również balkon.

Działkę już mam, więc pomóżcie wybrać mi z pośród tych trzech projektów ten najtańszy w budowie. Bardzo mi na tym zależy.
Z góry dziękuję.

Paradox
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2008, 21:06

autor: Paradox » 22 sie 2008, 23:10

projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=151

Nie zastanawiałes sie nad tym? Za garażem mozesz sobie dobudowac pomieszczenie na opał a garaz wyrownac równo z budynkiem lub wysunąc go torszke do przodu. Ja mam podobna sytuacje :
pprojekt.pl/projekt884-gryf.html kupię ten projekt, prosta budowa dach dwuspadowy bede budował wraz z swoim bratem i tata, takze tylko woda prad etc założa mi znajomi fachowcy dach garazu wyrównam z dachem domu i za garazem sobie dobuduje pomieszczenie na opał (4x4) dom funkcjonalny potem moge jeszcze sobie zrobic nad garażem 2 pokoje w razie potrzeby. Polecam gorąco :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 sie 2008, 7:45

Budowanie z projektów gotowych to najdroższe i najgorsze budowanie.
Najważniejsza w domu jest wentylacja, potem izolacja termiczna i dalej projekt który to zgrabnie i tanio połączy. Niestety u nas najwięcej oszczędza sie właśnie na tych trzech podstawowych elementach, dlatego domy są drogie w realizacji i eksploatacji, a przy tym niezdrowe!

Przemas
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2008, 18:56
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

autor: Przemas » 23 sie 2008, 9:38

Tak, ale taki projekt indywidualny bardzo dużo kosztuje. W mojej miejscowości od 7 tyś zł.

Jestem wdzięczny za każdą radę.

Przemas
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2008, 18:56
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

autor: Przemas » 23 sie 2008, 9:46

Paradox pisze:projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=151

Nie zastanawiałes sie nad tym? Za garażem mozesz sobie dobudowac pomieszczenie na opał a garaz wyrownac równo z budynkiem lub wysunąc go torszke do przodu. Ja mam podobna sytuacje :
pprojekt.pl/projekt884-gryf.html kupię ten projekt, prosta budowa dach dwuspadowy bede budował wraz z swoim bratem i tata, takze tylko woda prad etc założa mi znajomi fachowcy dach garazu wyrównam z dachem domu i za garazem sobie dobuduje pomieszczenie na opał (4x4) dom funkcjonalny potem moge jeszcze sobie zrobic nad garażem 2 pokoje w razie potrzeby. Polecam gorąco :)



Pomyślę nad tym, dzięki za propozycję.

Przemas
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2008, 18:56
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Który będzie najtańszy w budowie?

autor: Przemas » 23 sie 2008, 10:01

W dalszym ciągu nie mam odpowiedzi. Który z moich propozycji projektów wyniósł by mnie najtaniej.

Wypowiedzcie się na temat tych czterech projektów. Mnie i mojej żonie bardzo się one podobają. Czy starczy mi 220 tyś- nie chcę żadnych luksusów (przyjdzie z czasem). Aby tylko postawić dom i jakoś tam zamieszkać.

Dom pod kasztanem 2- archon.pl/projekt_domu/Dom_pod_kasztanem_2/m3f018a52bd57f

Iskierka- projekty.ign.com.pl/index.php?id=152&p=detail

Marysia- projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=45

Paradox
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2008, 21:06

autor: Paradox » 23 sie 2008, 10:23

Przemass to zależy jak i czym będziesz budował. Ja bede budował sam z wielkopolsce z bratem i ojcem i w 100% starczy mi 100/110 tysiecy. Dzieki poradzie T.Brzękowski'ego bede budował z porotonu 24+styropian 16 wyjdzie mi to tanio okna będe miał porsto od dystrybutora z upustem, co do drewna na dach jeszcze sie nie zastanawiałem, dacjh ppokryje blachodachówka a w srodku, ogrzewanie na wegiel, na korytarzu jakies dobrej klasy płytki i w salonie oraz w kuchni a w pokojach panele :). Trzeba myslec pozytywnie, Ty jestes w gorszej sytuacji bo bedziesz brał fachowców ktorych jest juz coraz mniej w polsce bo wszysycy wyjechali. Ale mysle że w zachodnio pomorskim zmieszcisz sie w 200 tys.

a Co do projektów, mysle ze iskierka i pomocny bylby by tanie w realizacji
Ostatnio zmieniony 23 sie 2008, 10:24 przez Paradox, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 sie 2008, 10:24

Przemas pisze:Tak, ale taki projekt indywidualny bardzo dużo kosztuje. W mojej miejscowości od 7 tyś zł.

Jestem wdzięczny za każdą radę.


Ale w sumie budowa wychodzi dużo taniej. Chyba liczysz koszt końcowy.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów