Ogrzewanie CO weglem i CWU elektrycznie

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
RadzikR
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:22
Lokalizacja: Śląsk
Ogrzewanie CO weglem i CWU elektrycznie

autor: RadzikR » 04 lut 2007, 19:32

Czy opłaca się coś takiego CO ogrzewane węglem a CWU przy pomocy elektrycznych przepływowych ogrzewaczy wody??

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 04 lut 2007, 22:16

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody nie może być opłacalny.Taka jego budowa i zasada działania,że działa dopiero przy pewnym,przeważnie nie za małym przepływie wody.Nie da się np. umyć rąk pod cienką stróżką wody.Trzeba puścić większym strumieniem,by się to ustrojstwo wogóle włączyło.
Lepszym rozwiązaniem,jeśli już zostajemy przy prądzie,jest podgrzewacz pojemnościowy.Ważne jest by był włączony cały czas a nie tylko na 4 godz. przed kąpielą a później wyłączany.Wielu tak robi ,bo myślą,że zaoszczędzą,i potem nażekają,że dużo im ''żre'' prądu.
W podgrzewaczu pojemnościowym można sobie lać wodę cienkim strumieniem,co nieraz wystarczy,by umyć parę naczyń.Przy przepływowym ''to se ne da''.
adam

Agent
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:56
Lokalizacja: Małopolska

autor: Agent » 05 lut 2007, 18:48

A nie lepiej byłoby zastosować wymiennik ciepłej wody uzytkowej z wężownicą i grzałką elektryczną. Skoro planujesz ogrzewanie domu kotłem węglowym! W zimie ciepło w domu i baniak pełen ciepłej wody. :) :?:
Pozdrawiam!

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 06 lut 2007, 22:31

A jeszcze lepiej zamiast z wężownicą, dwupłaszczowy.
adam

Agent
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:56
Lokalizacja: Małopolska

autor: Agent » 09 lut 2007, 13:41

Oczywiście! :)
Pozdrawiam!

profbudowlany
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2019, 10:47
Re: ogrzewanie CO weglem i CWU elektrycznie

autor: profbudowlany » 02 wrz 2019, 14:08

Pompy ciepła to najlepsze opcje grzewcze ja tam odchodze od CO, a elektryczne może być tak drogie po jakimś czasie że tylko pot będzie przy rachunkach zciekał

daniel.7
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2019, 9:29
Re: ogrzewanie CO weglem i CWU elektrycznie

autor: daniel.7 » 02 wrz 2019, 14:50

Elektryczny to koszmarne koszta. Przede wszystkim rachunki za prąd podnoszą włosy na głowie, a do tego wzrasta zużycie wody. Przy dzisiejszych cenach prądu i wody to kompletnie nieopłacalne. Samo w sobie CO na węgiel to najtańsza opcja porównując CO na gaz czy ropę naftową, aczkolwiek dzisiaj rezygnuje się z użytku węgla i typowych kotłów węglowych.

felicja64
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:02
Re: Ogrzewanie CO weglem i CWU elektrycznie

autor: felicja64 » 03 wrz 2019, 16:04

Nowoczesne domy stawiają na ogrzewanie gazowe albo elektryczne, w trosce o środowisko chociazby to istotna kwestia. Ja mam w planach elektryczne z racji planowanych inwestycji związanych z odzyskiem energii ze słońca. W sklepie Novli mozna kupić wszystko, co potrzebne. Widziałam tak alternatywne rozwiązanie.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów