Zabudowa loggi / balkonu celem powiększenia powierzchni użytkowej mieszkania w bloku.

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

calme
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2019, 17:58
Zabudowa loggi / balkonu celem powiększenia powierzchni użytkowej mieszkania w bloku.

autor: calme » 31 lip 2019, 18:16

Szanowni Forumowicze,

piszę z prośbą o poradę i może inspirację. Otóż stoję przed wyzwaniem tak jak w temacie. Mianowicie, planuję zabudowę balkonu, wybicie ścian oddzielających mieszkanie od balkonu oraz tym samym powiększenie powierzchni użytkowej mieszkania (czyli powiększenie pokoju - a w zasadzie zrobienie dodatkowego).

Loggia jest z trzech stron w obrysie budynku (czyli z boków i od wnętrza jest częścią bloku. W moim bloku sporo osób ma zabudowany już balkon, niefortunnie osoby pode mną jak i nade mną niestety takiej zabudowy nie posiadają. Czyli problemem jest zabudowa frontu - barierki, ocieplenie podłogi oraz sufitu. oczywiście wszystkie zgody ze strony spółdzielni posiadam.

Po przewertowaniu internetów, widziałem kilka takich realizacji, jednak zazwyczaj balkon był od dołu ciągłością budynku mieszkalnego. I tak od kilku dni siedzę i kombinuję jak to ugryźć. Przez chwilę miałem pomysł na poproszenie sąsiada z dołu, bym mógł sobie od spodu ocieplić "swoją" podłogę, lecz to zawsze jest zdanie się na czyjąś dobrą wolę, i w sytuacji, gdy coś będzie u sąsiada odchodziło, odklejało się będzie ryzyko marudzenia.

Z frontem niby sprawa łatwiejsza, lecz sam nie wiem na co się zdecydować. Najłatwiej jest postawić ściankę z bloczków betonowych i na to dać styropian (na tym osadzić okno). A może postawić ściankę z bloczków i od wnętrza dać wełnę mineralną, folię paroizolacyjną i na to regips. A może jeszcze inaczej - zrobić ściankę trójwarstwową z wełną mineralną pomiędzy dwiema warstwami bloczków.

Na sufit nie mam pomysłu w ogóle. Wełna, folia i regips? Styropian? Widziałem, że są takie nowe folie aluminiowe z pianką czy też cienką warstwą styropianu.

Do tego kwestia ogrzewania. Pomysł numer jeden to przeciągnięcie kaloryfera i umieszczenie pod oknem. Potem wymyśliłem sobie fanaberię z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym za pomocą mat montowanych pod panele laminowane ;)

Przepraszam za długi i chaotyczny wywód, lecz może ktoś miał podobne wyzwania lub ma pomysł na rozwiązanie moich bolączek. Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomysły.

Z pozdrowieniami
Tomasz

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Zabudowa loggi / balkonu celem powiększenia powierzchni użytkowej mieszkania w bloku.

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 07 sie 2019, 10:38

Szanowny Panie,
Taka inwestycja wymaga sporządzenia projektu budowlanego. Szczególną uwagę należy zwrócić na wzmocnienie balkonu, aby podczas budowy nie doszło do jego zawalenia. Ściany można wykonać z bloczków z gazobetonu, które są lżejsze od tradycyjnych pustaków i wykończyć płytami gipsowo-kartonowymi. Sufit można wykonać na stelażu z profili aluminiowych. Aby uniknąć pęknięć na łączeniach płyt, rekomenduję zastosowanie kleju do płyt gipsowych Śnieżka Acryl-Putz® KG 31 oraz elastycznej masy szpachlowej Śnieżka Acryl-Putz® MS 30 do beztaśmowego spoinowania płyt

viki42
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Zabudowa loggi / balkonu celem powiększenia powierzchni użytkowej mieszkania w bloku.

autor: viki42 » 09 cze 2023, 10:11

Sądzę, że zabudowa balkonu to dobre rozwiązanie, ale trzeba wybrać doświadczoną firmę. Widex Aluminium działa na terenie Mazowsza. Mogą wykonać zabudowę stałą albo otwieraną. W ten sposób zyskacie dodatkowy pokój, a przy okazji mieszkanie się powiększy. Firma ta działa na rynku od kilkudziesięciu lat. Pierwsze konsultacje są darmowe i na spotkaniu wykonają kosztorys.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów