Wykop na szambo przed zgłoszeniem robót

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Wykop na szambo przed zgłoszeniem robót

autor: xander119 » 17 mar 2017, 13:46

Mam pozwolenie na budowę szamba- budowa to za duże słowo bo wjazd koparki na max 30 minut i wrzucenie HDSem zbiornika prefabrykowanego do rowa nie można nazwać budową.
W każdym razie nie zgłosiłem jeszcze terminu rozpoczęcia budowy do nadzoru budowlanego-mam zamiar zrobić to w przyszłym tygodniu. Trafiła mi się okazja bo u sąsiada na działce będzie w ten weekend koparka więc za grosze może wykopać dół na szambo. Potem będzie problem bo to wiocha.
Ciekawi mnie czy samo wykopanie dołu liczy się jako rozpoczęcie prac na budowie? Bo teoretycznie ten dół mogłem wykopać dwa lata temu jako miejsce np na basen albo oczko wodne. Pytanie brzmi czy i co mi grozi za taką akcję przed zgłoszeniem robót do PINB. Dziękuję aloha.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Wykop na szambo przed zgłoszeniem robót

autor: xander119 » 17 mar 2017, 13:50

Aha dodam że sąsiedzi pojebani aż miło-zwłaszcza ten co go posądziłem o kradzież prądu użytkując gówna co poleca jęczy.... Chociaż z drugiej strony PINB na odpowiedź o donosie ma bodajże 2 tygodnie od zawiadomienia więc ja już będę miał zgłoszone w tym czasie rozpoczęcie prac. A pracowników ani chęci to oni za wiele raczej nie mają żeby wyrobić się wcześniej.. 8)

piotr2569
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 01 wrz 2016, 9:22
Re: Wykop na szambo przed zgłoszeniem robót

autor: piotr2569 » 17 mar 2017, 18:18

xander119 pisze:Ciekawi mnie czy samo wykopanie dołu liczy się jako rozpoczęcie prac na budowie? Bo teoretycznie ten dół mogłem wykopać dwa lata temu jako miejsce np na basen albo oczko wodne. Pytanie brzmi czy i co mi grozi za taką akcję przed zgłoszeniem robót do PINB. Dziękuję aloha.

Już samo wytyczenie geodezyjne, wykonanie niwelacji terenu czy postawienie zaplecza budowy w postaci głupiego "toi toi" jest rozpoczęciem budowy w myśl przepisów PB.
Na oczka wodne, baseny też trzeba zgłoszenia.
Za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia rozpoczęcia budowy grozi grzywna - też według przepisów PB.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Wykop na szambo przed zgłoszeniem robót

autor: xander119 » 18 mar 2017, 7:21

Nie dobsz..Ciekawe ile ta grzywna wynosi. Bo może bardziej opłaca się zapłacić dwie stówki mandatu niż zamawiać koparkę z dowozem.. heh

piotr2569
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 01 wrz 2016, 9:22
Re: Wykop na szambo przed zgłoszeniem robót

autor: piotr2569 » 18 mar 2017, 11:32

zapytaj w swoim starostwie

Nie wiem - może pińcet,

może szeset...

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Wykop na szambo przed zgłoszeniem robót

autor: ralion » 03 lut 2019, 17:00

W pierwszej kolejności musicie się rozejrzeć za odpowiednią firmą, która zajmuje się wykonywaniem wykopów. W województwie zachodniopomorskim działa pwmax. Oni mają doświadczenie w robotach ziemnych.

celia.celia84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:18
Re: Wykop na szambo przed zgłoszeniem robót

autor: celia.celia84 » 04 sie 2019, 20:38

My też przygotowujemy się do budowy szamba u siebie, ale że za bardzo nie mamy w tym temacie wiedzy, to szukam fajnych artykułów w internecie, żeby lepiej się do takiej budowy przygotować. Teraz już wiem więcej w zakresie wyboru samego zbiornika jak i miejsca pod jego instalację oraz jakie dodatkowe elementy trzeba kupić, jak chociażby właz żeliwny czy płyty najazdowe.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów