Jakie szyby do ogrodu zimowego?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Alulla
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2019, 11:52
Jakie szyby do ogrodu zimowego?

autor: Alulla » 01 lip 2019, 8:56

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i budowlańców :mrgreen:
Mam do Was jedno, ale za to niezwykle ważne, bo zawarte już w tytule pytanie: urządzam w swoim domu ogród zimowy i jakie szyby powinienem wybrać?
Z tego co widziałem to do zadaszenia stosuje się zupełnie inne szkło niż do "ścianookien", jeśli można używać takiego określenia. Tylko jakie parametry techniczne będą optymalne. które odgrywają najważniejszą rolę?!? Bo nie może być ani zbyt ciemno, ani zbyt duszno...

Dasos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Re: Jakie szyby do ogrodu zimowego?

autor: Dasos » 18 lip 2019, 10:57

Z tego co wiem, to przede wszystkim szkło hartowane+klejone (chodzi przede wszystkim o wytrzymałość i bezpieczeństwo). Natomiast nasłonecznienie/temperaturę, to raczej "załatwia" się osłonami (rolety, żaluzje). No i musi być wentylacja :). Tu jest fajny artykuł o wszystkich podstawowych kwestiach - http://www.e-okna.pl/a/ogrod-zimowy-bez ... y-301.html


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości

Gotowe projekty domów