styropian vs rozpuszczalnik

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

góral86
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2012, 9:21
styropian vs rozpuszczalnik

autor: góral86 » 13 paź 2012, 9:26

Witam Szanownych forumowiczów
Mam pytanie dot. izolacji balkonu. Przez pomyłkę zagruntowałem balkon masą gruntującą Izolbet, która niestety zawiera rozpuszczalniki. Na to chcę położyć paroizolację Weber Plastikol 1, potem folia, styrodur, folia, beton b20, SuperFlex d2.
Czy jeśli pomiędzy warstwy Plastikolu i styropianu dam folię to takie zabezpieczenie wystarczy aby styropian się mi nie rozpuścił??
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Szymon

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin
Re: styropian vs rozpuszczalnik

autor: fruzin » 18 paź 2012, 10:53

Plastikol 1 jest preparatem do renowacji dachów.
Wydaje mi się, że to nie jest najodpowiedniejszy materiał na taras.
Raczej zastosowałbym jakiś dwuskładnikowy bitum np. Superflex 10.
Z tym izolbetem to dałeś do pieca. Dajesz grunt z najniższej półki a na to izolację ze średniej.
Eurolan 3k nie jest aż tak drogi i rozcieńcza się go 1:10 (sprawdzić).

Rozpuszczalniki są szkodliwe zaraz po aplikacji. Po odparowaniu prawie nieszkodliwe, ale aby się o tym nie przekonywać jak mało szkodliwe lepiej dać warstwę folii.
Powodzenia
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Niewiadomski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 01 paź 2009, 11:13
Re: styropian vs rozpuszczalnik

autor: Niewiadomski » 24 paź 2012, 9:23

Dokładnie jak w powyższym poście,zdecydowanie lepiej bedzie dać folię zamiast bawić się rozpuszczalnikiem,może potem mieć to swoje negatywne skutki. Z folią będzie stabilniej oraz bezpieczniej.
Grzejniki, ogrzewacze, styropian, okna dachowe Niewiadomski.com.pl

boddekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 17 lut 2016, 19:28
Re: styropian vs rozpuszczalnik

autor: boddekk » 25 cze 2019, 14:25

Jeśli szukacie bardzo dobrej jakości rozpuszczalnika który wam pomoże w tej sytuacji to polecam rozpuszczalnik uniwersalny skład - według mnie najlepszy produkt na rynku na tą chwilę. Testowałem parę rozpuszczalników ale żaden nie dorównuje temu produktowi !


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów