Działka budowlana (Domki całoroczne) Potrzebna porada.

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

RobięToSam
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2019, 7:38
Działka budowlana (Domki całoroczne) Potrzebna porada.

autor: RobięToSam » 14 cze 2019, 7:52

Witam,
posiadam działkę budowlaną w której są takie zapisy MPZP
-Zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna z możliwością lokalizacji wolnostojących budynków gospodarczych garaży oraz innych obiektów związanych z funkcją podstawową.
-Na działkach preferowana lokalizacja nieuciążliwych usług towarzyszących.
-Zakaz lokalizacji funkcji usługowych.

Chciałem postawić tam domki letniskowe i wynajmować ale jest to zakazane w MPZP pytałem w urzędzie ,nie mogą tego zmienić pomimo że wszędzie same pola i nie ma innych budynków itd.

Moje pytanie czy mogę na mojej działce postawić np 5 domków całorocznych, ocieplonych i połączonych z sobą w zabudowie szeregowej na stałe przytwierdzonych do fundamentu które będą stanowiły budynek mieszkalny?
Bo chyba nikt wtedy nie może ,mi zabronić wynajmować pokoje w moim własnym domu a to jaki dom ma kształt to moja sprawa?
Gdybym postawił tam domki letniskowe mogą mi kazać rozebrać ale domu nie.

Macie może jakieś ciekawe porady w tej sprawie bo jeśli nic nie wymyślę będę musiał sprzedać działkę a szkoda bo jest w fajnym punkcie i blisko morza.

Znacie może jakiegoś dobrego architekta z zachodniopomorskiego który mógłby mi pomóc żeby zagospodarować mój teren.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów