instalacja wentylacji w kominie dymnym

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

PusAga
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2019, 22:18
instalacja wentylacji w kominie dymnym

autor: PusAga » 25 mar 2019, 19:22

Proszę o poradę: mieszkam w starym bloku, w którym kiedyś były piece. W zeszłym tygodniu sąsiad z parteru rozpoczął remont. Okazało się, że zmienia przeznaczenie użytkowe pomieszczeń - z kuchni robi pokój a pokój przystosowuje do funkcji kuchni. W kominie dymnym od starych pieców, położonym w ścianie pomiędzy dotychczasowym pokojem a łazienką, chce zrobić wentylację nad kuchenką. W związku z czyszczeniem tego komina dymnego, do łazienki naleciała mi sadza. Widocznie są jakieś nieszczelności pomiędzy starym, od dawna nieużywanym kominem a łazienką. Proszę o informację:
1) czy to jest zgodne z przepisami, że zmienia się przeznaczenie takiego komina pełnego sadzy na funkcję wentylacyjną
2) czy we wspólnocie mieszkaniowej można bez zgody sąsiadów / zarządu / wspólnoty zmieniać przeznaczenie komina i funkcji pomieszczeń, skoro wpływa to na współmieszkańców?
3) kto powinien ponieść odpowiedzialność za to, że muszę teraz czyścić całą łazienkę, ze wszystkimi drobiazgami i nie wiadomo, czy sytuacja nie będzie się powtarzała?
4) Co mam w tej sytuacji mam zrobić? - Na razie poprosiłam sąsiadów, żeby zaprzestali tych działań, bo leci mi sadza. Stwierdzili tylko, że już skończyli czyszczenie tego komina i że im też sadza leciała. No cóż...

Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Gotowe projekty domów