Bez akcyzy

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

vigomor
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2017, 12:52
Bez akcyzy

autor: vigomor » 27 lut 2019, 14:57

Gdzie można kupic ekogroszek bez akcyzy? Jak wygląda procedura? Wiecie cos. Na pewno będzie tanszy ale czy dosc dobry pod względem paramertow. Ktos ma doświadczenie?

edlard
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2013, 10:18
Re: bez akcyzy

autor: edlard » 27 lut 2019, 16:05

vigomor pisze:Gdzie można kupic ekogroszek bez akcyzy? Jak wygląda procedura? Wiecie cos. Na pewno będzie tanszy ale czy dosc dobry pod względem paramertow. Ktos ma doświadczenie?


Pozmieniało się w prawie, zaostrzyli ustawę i teraz przy zakupach trzeba podawać szczegółowe dany t.nuer dowodu osobistego. Można jednorazowo kupic 200 kg na wlasny użytek. Ostanio kupowałem węgiel sztygar i zaskoczyla mnie ta zmiana przepisów.
Sztygar akurat bez obaw – papiery ma certyfikat i wysokie paramtery moc opałowa mało pyłów jest ok

Sztygara bez akcyzy kupisz tez w dużych budowlańcach widziałem w bricoman – ale tych sklepów jest tylko kilka w kraju, w Leroy Merlin też. :D

darkon5616
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:13
Lokalizacja: Zielona Góra
Re: Bez akcyzy

autor: darkon5616 » 28 lut 2019, 16:06

Bez akcyzy to państwo nie zarobi a zwykly człowiek szczęśliwy ze kupił tanie i akurat sztygara bo to niezły węgiel. Kalorie i czystosc. Popiół jak z papierosa. Szkoda ze tylko 200 kg

Dolff
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:37
Re: Bez akcyzy

autor: Dolff » 07 cze 2019, 9:54

W sumie to u każdego dystrybutora można kupić bez akcyzy, wystarczy podać nr dowodu osobistego oraz numer pesel, i wtedy nie naliczą. Robiłem to na Markecie https://marketgrzewczy.pl/, i nigdy nie miałem problemu.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości

Gotowe projekty domów