Uszkodzona instalacja, prosze o szybka i fachowa pomoc!!!!!!

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Ciemyla
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2008, 19:32
Lokalizacja: Tuchola
Uszkodzona instalacja, prosze o szybka i fachowa pomoc!!!!!!

autor: Ciemyla » 19 lip 2008, 19:46

Witam! Pisze do was z moim problemem ktory wystapil w mojej instalacji elektrycznej. Jest on moze smieszny ale tragiczny w pratyce! Otóż chodzi o ukryte puszki podtynkowe, sa one ukryte tak zenie widac gdzie one sa a od 2 dni nie mam pradu w gniazdkach w 2 pokojach i lazience te pokoje i lazienka sa 1 przy drugim wszystko idzie razem! Wygrzebałem 4 puszki jednak wszystkie sa ok a pradu nadal nie ma! Narazie zrobilem prowizorke ( Pojedynczy kabel pociagnalem z puszki od swaitla do gniazka w 1 z pokoji dzieki temu mam prad w tych 2 pkojach ialzence) jednak to tylko prowizorka kabel w gniazdku :( Prosze o pomoc!! Czy jest jakis sposob jakie urzadzenie dzieki ktoremu odnajde te puszcze bez kcia sciany itp albo zebym hcoiaz mogl wiedziec gdzie znajduje sie usterka trace głowe zona sie denerwuje prosze was o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :((((((((((((((((

elpapiotr
Uszkodzona instalacja, prosze o szybka i fachowa pomoc!!!!!!

autor: elpapiotr » 19 lip 2008, 21:25

Witam.
Za mało danych, aby jednoznacznie odpowiedzieć.
Pytania :
- ile bezpieczników w mieszkaniu ?
- czy wszystkie są sprawne ?
- czego nie ma w tym obwodzie ? ; fazy czy "zera" ?
- jak głęboko są schowane puszki pod tynkiem ?
Jeżeli instalacja jest wykonana zgodnie ze sztuką, puszki łączeniowe powinny znajdować się na jednakowej odległości od sufitu.
Pierwsza puszka danego obwodu powinna być usytuowana nad pierwszym gniazdem tegoż obwodu, najbliżej tablicy bezpiecznikowej.
Szukanie "na słuch" to nic innego tylko stukanie młoteczkiem w miejscach spodziewanych.
Pustka oznacza obecność puszki (pod dekielkiem puszki jest wolna przestrzeń)

Elektrycy mają tzw. detektory wykrywające obecność przewodów w ścianach ( patrz galeria zdjęć - SKILL 550 )

Mithos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 09 sie 2007, 17:30

autor: Mithos » 25 lip 2008, 6:46

Sa sady do pomiaru promieniowania elektromagnetycznego... Moznaby sprobowac - choc jesli uklad nie dziala to niewiem czy to dobry pomysl...

Inna sprawa sa wykrywacze metali - nie korzystalem z takich profesjonalnych a z tego co korzystalem to...

Pare minut pozniej wykuwalem przewody ze sciany i latalem...

Obejrzyj sobie cos takiego i pocztyaj cos o tym

multisort.pl/product/5466.Wykrywacz;metali;Brennenstuhl;MG800N;.html


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów