Pytanie o skrzynke z bezpiecznikami na klatce schodowej.

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

sew333
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2018, 21:49
Pytanie o skrzynke z bezpiecznikami na klatce schodowej.

autor: sew333 » 23 gru 2018, 21:56

Witam. Mam pytanie. Czy jest możliwość aby sie zepsul korek na klatce schodowej lub cos innego. Mam na mysli korek należący do mojego mieszkania. Pytam gdyz dziwnym trafem wczoraj wywalalo mi za kazdym korek ale ten w mieszkaniu w momencie jak pralka zaczęła chodzić,dosłownie 1 minute po włączeniu prania.

Inne urządzenia były powyłączane.

Nie działo sie tak to wczesniej a mam ją od x lat w domu.
Aczkolwiek dzis wszystko bylo ok z różnicą ,mniejszej ilosci ubran w srodku po prostu.

Piekarnik jak zawsze dziala ok,tv i komputer. !:) dzieki


instalacja z 2006 rok

Jacek85G
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2014, 21:59
Re: Pytanie o skrzynke z bezpiecznikami na klatce schodowej.

autor: Jacek85G » 24 gru 2018, 14:57

Mogł bezpiecznik (korek) na klatce wyłączyć lub sie uszkodzić przepalić (w zależności jaki tam jest zastosowany) jeśli pralka z jakiegoś powodu pobierała zbyt duży prąd lub dodatkowo jakieś prądożerne urządzenia były powłączane ( np. piekarnik lub bojler itp. ) Jednak jesli by się tak stało to bezpiecznik (korek) na klatce sam się nie naprawi i samo wszystko nie wróci do normy.
Jacek

AMKHURT
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 25 lis 2018, 21:32
Re: Pytanie o skrzynke z bezpiecznikami na klatce schodowej.

autor: AMKHURT » 15 sty 2019, 17:28

Jak najbardziej mógł się zepsuć bezpiecznik


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

Gotowe projekty domów