wysychanie krokwi

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

dawidcriket
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, 11:10

autor: dawidcriket » 16 lip 2008, 15:29

drewno po zakupieniu i zaimpregnowaniu schło jeszcze rok,krokwie są co 97cm grubosc krokwi 90/150mm na kazdej krokwi dawany był tzw.wieszak do stelaża sufitowego. wszystkie ich zalecenia były wykonywane, a gdy pokazał sie bład to stwierdzili ze to wina drewna,ale jakos w to nie wieże,nieznam sie na tym wiec prosze o wsparcie aby mnie nie oszukano!! jesli macie jakies pytania to prosze na wszystkie odpowiem!
Pozdrawiam
Dawid

Piotrek SW
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2008, 8:31
Lokalizacja: Warszawa

autor: Piotrek SW » 16 lip 2008, 15:48

To nie jest wina drewna i wiezby. To sprawa polozenia lat/stelazy i oczywiscie plyty GK.
Moim zdaniem tu szukaj winy.

Młotek
Aktywny
Aktywny
Posty: 200
Rejestracja: 13 lip 2008, 20:57
Lokalizacja: Rzeszów ; 608799038

autor: Młotek » 16 lip 2008, 20:29

Rozumiem, że z góry na dół (wzdłuż krokwi jest ugięcie płyt, a w poprzek krokwi jest idealnie równo. To znaczy że krokwie się ugięły.
Jeśli jednak krzywizny są w obu kierunkach to znaczy, że montażyści gipskartonu się nie popisali (co chyba bardziej prawdopodobne).
Gdyby się jednak okazało, że krokwie są tak słabe to co będzie jak spadnie jeszcze za kilka miesięcy śnieg?

dawidcriket
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, 11:10

autor: dawidcriket » 17 lip 2008, 7:38

w poprzek tez sa odchyły. Powiem jeszcze ze na tym skosie mam zamontowane dwa okna dachowe velux i twierdza ze to tez wina okien bo osłabiły konstrukce, ale ja im powiedziałem ze mogli ja jakaos wzmocnic! niech mnie pan niestraszy ze jesli to wina krokwi to co bedzie jak spadnie snieg bo juz sie boje!!! Musze ten dom wysoko ubezpieczyc
Dawid

Przemek

autor: Przemek » 17 lip 2008, 8:26

w składach dachowych dostepny jeszcze jest numer Przeglądu Dachowego poruszający temat wysychania drewna - polecam http://www.e-dach.pl/1420_7467.htm


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów