piec

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

sebastianZ
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 30 cze 2008, 18:36
Piec

autor: sebastianZ » 14 lip 2008, 18:42

Rozumiem o co Panu chodzi natomiast jak pisałem na początku postu chcę nabyć model UWT który ma miarownik ciągu i małe drzwiczki na dole kotła ( fuego.pl/980_SAS_UWT_23_kW.html ) wiec z wyłączeniem wentylatora i sterownika nie będzie problemu. Mimo wszystko dziękuje za info na temat małej komory załadowczej. Dodam że w głównej mierze zamierzam spalać węgiel a drewno używać jedynie do rozpalenia. A tak na marginesie to pewnie wszystko wyjdzie w praniu:)

leśnik

autor: leśnik » 14 lip 2008, 20:16

Uważam Model UWT za lepszy od NWT gdyż kotły z górnym spalaniem są mniej kłopotliwe w eksploatacji. Pozostaje jeszcze problem wyboru mocy kotła. Nie jest to prosta sprawa. Ja miałem podobny dylemat, wybrałem jednak 25KW- Zębiec. Większy kocioł posiada większą komorę załadowczą co powoduje, że np. w moim przypadku jeden załadunek węgla (ok 30 kg) wystarcza na 24 godz. Węgiel spalam przy pomocy miarkownika ciągu - Regulus, który trzyma zadaną temperaturę idealnie. Przy mniejszym kotle zachodzi obawa, że będzie pracował na wyższej temperaturze spalin, co może powodować grzanie komina.
Tak się działo przy moim poprzednim kotle 1.2. Obecnie mam 1.7 i jest ok.
Dodatkowo przy spalaniu drewna należy założyć większą moc kotła.
Co do samego kotła UWT - wygląda b. solidnie. Mój Zębiec przy mocy 25 KW posiada mniejsze gabaryty od UWT i mniejszą pojemność wodną. W przypadku SAS-a pozostaje jednak sprawa dobrego ciągu, co w przypadku Zębca nie stanowi problemu. Biorąc wszystkie elementy pod uwagę i deklaracje kolegi, że będzie palił węglem, ze względu na komin proponuję 17KW. Mój kocioł: .http://www.fuego.pl/358_ZEBIEC_KWK_25_kW.html
Pozdrawiam i udanych zakupów bo zima niedaleko.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości

Gotowe projekty domów