Cały rok czy tylko latem?

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

skrol
rekomendowany doradca
Posty: 76
Rejestracja: 21 mar 2007, 19:34
Lokalizacja: Warszawa

autor: skrol » 10 lip 2008, 6:43

Cinek022 pisze:witam, mam nadzieje że ktoś jeszcze jest tu na forum i udzieli mi małej pomocy i potrzebnych mi wskazówek. a wiec od dłuższego czasu szukam na necie informacji jaki najlepiej zestaw wybrac tzn. chodzi mi o zestaw dla domu jednorodzinnego tak na 3-5 osób. może macie jakichś sprawdzonych producentów lub firmy które sie zajmują tym tematem. dodam że dobrze by było gdyby taki zestaw nie zabijał ceną i żeby przeciętnego kowalskiego było stać na zakup i instalacje. ale oczywiście zestaw taki powinien spełniać swoje zadanie i posłużyć odpowiedni okresz czasu.



Może ja coś poradzę :) moja rada to kolektory próżniowe - są lepsze dla domku ponieważ pracują cały rok i nie ma problemu w upalne dni (urlop)

Proponuje kolektorysloneczne.projprzemeko.pl/show/Kolektory_prozniowe
dla 3-5 osób zasobnik 300l biawaroski, kolektor jeden 15 i 20 rur. To jest optymalny zestaw.
Rury wykonane w miedzi lutem twardym !!!!
Jeżeli nigdy tego nie robiłeś to radzę zlecić to fachowca.... już widziałem zwalone kolektory bo ktoś źle zamocował :(

RAPczyn
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 27 sty 2008, 11:39
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin
Kontaktowanie:

autor: RAPczyn » 10 lip 2008, 13:09

Cinek022 - tu masz cennik skrócony AquaPakietów - duel.com.pl/paradigma/Cennik_PARADIGMA_Aqua_2008-2009.pdf
Podane powierzchnie kolektorów netto (apertury), maksymalny uzysk z metra^2 w badaniach w ITW.


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów