Pokrycia cementowe

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Pokrycia cementowe

autor: Redakcja » 24 paź 2013, 11:42

Dachówki cementowe do złudzenia przypominają ceramiczne. Są jednak nieco większe i lżejsze. Pokrycia cementowe >>
Redakcja

marcofu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 12:59
Pokrycia cementowe

autor: marcofu » 30 wrz 2018, 12:05

Dachówki cementowe raczej nie są większe od ceramiki. W moim przypadku (dachówka Koramic Alegra) potrzebnych było tylko 9 szt. dachówki na każdy m2. Nigdzie nie widziałem, żeby dachówki cementowe zeszły poniżej tego progu. Zgadzam się natomiast, że najważniejszym plusem dachówek cementowych jest trochę niższa cena - ale ta różnica jest na poziomie max 10%, więc pytanie czy to jednak warto tak mocno obniżać jakość pokrycia...

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: Pokrycia cementowe

autor: KolosRes22 » 30 wrz 2018, 15:38

Ja jestem jak najbardziej za dachówką cementową, aczkolwiek przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i tutaj modele od Braas jak Celtycka Lumino bądź piękna płaska Teviva Cisar ktora dodatkowo jest zabezpieczona przed zabrudzeniami i porastaniem. Podwójną powłoką akrylową Lumino oraz technologią trójwarstwową Cisar.

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Pokrycia cementowe

autor: Tomko43 » 01 lis 2018, 14:07

Moja opinia również jest bardzo pozytywna zakresie dachówek ceramicznych i cementowych jednak trzeba wybrać przede wszystkim porządnych producentów którym moim zdaniem bez dwóch zdań jest Braas.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 30 gości

Gotowe projekty domów