Odwodnienie fundamentu

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.
Mich78
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2018, 20:39
Odwodnienie fundamentu

autor: Mich78 » 25 wrz 2018, 20:56

Witam mam dylemat. Ławe mam posadowioną w gruncie wlaśniwym fundament ma 120 cm wymaga opsypania poniewaz dzialka byla okolo 1m niżeej jak poziom asfaltu. Czyli czeka mnie sporo nawożenia ziemi. Pytanie jest czy w takim wypadku wykonywac drenaż ławy z tego co sie oriętuję na dzialce występuje miejscami glina. Główny wykonawca twierdzi ze niema takiej potrzeby. Wiem ze sąsiednie domy są odwodnione ale nie są tak podniesione jak mój. Do tego z tego co się oriętuję melioracja wykonana jakieś 20 lat temu skutecznie osuszuła 3 stawy w okolocy. Niezmienia to faktu ze moja działka bylą jedną z nizszych.

Mariusz Włodecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2018, 21:39
Re: Odwodnienie fundamentu

autor: Mariusz Włodecki » 20 lip 2020, 11:53

Ja ze swojej strony polecam wejść na stronę firmy, która oferuję właśnie usługi z zakresu budownictwa systemów wodnych i przepompowni melioracyjnych m.in. kanały, zbiorniki, jazy, wały przeciwpowodziowe i inne zapory.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów