Przyłącze elektryczne docelowe-problemy

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kati98
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2018, 13:37
Przyłącze elektryczne docelowe-problemy

autor: kati98 » 11 wrz 2018, 13:42

Witam, mam taki problem.
Zakupiłam działkę, która jako jedna z kilku, usytuowana jest przy drodze wewnętrznej, dochodzącej do drogi gminnej (dawni właściciele wydzielili pewien pas ziemi ze swojego gruntu i podzielili na kilka mniejszych części). Na końcu tej drogi wew. właściciele wybudowanych domów zamontowali sobie bramę wjazdową na pilota (zamykana). W momencie zakupu w drodze wew. stały już 4 domy i nasza jedna - pusta. Cały teren jest ogrodzony,ale wydzielony grunt z całości pod działki nadal nie jest oddzielony od poprzednich właścicieli.
Wystąpiłam o przyłącze elektryczne budowlane. Zrobiłam skrzynkę, dostałam warunki techniczne, Innogy bez problemu podłączyło mi prąd budowlany. Ze względu na długi okres oczekiwania, od razu wystąpiłam też o przyłącze docelowe. No i teraz Innogy wymyśliło sobie, że gdzieś obok bramy wjazdowej mam założyć skrzynkę, włożyć do niej pilota od bramy, a kluczyk od skrzynki będzie miało Innogy. Ma to umożliwić otwarcie bramy służbom eksploatacyjnym innogy. Skrzynka z pilotem jest im potrzebna aby zapewnić nieograniczony dostęp do proj. złącza oraz pozostałych urządzeń. Niby sprawa jest jasna, że to potrzebują, ale na moje pytanie, w takim razie w jaki sposób teraz jak i wcześniej odczytują oni np. liczniki u tych ludzi, którzy maja już domy i korzystają z prądu i nie ma żadnych skrzynek z kluczami, uzyskałam odpowiedzieć, że jego to nie interesuje co inni, teraz tak trzeba. Jak ja mam teraz założyć taką skrzynkę i włożyć do niej pilota, gdzie będzie on ogólnie dostępny, mimo, że zamknięty na klucz, to dla złodziei dostanie się do jakiejś skrzyneczki nie stanowi żadnego problemu, a po drugie przecież sąsiedzi mogą mieć do mnie pretensję, że to zostało udostępnione dla osób nie powołanych. No i teraz jestem w kropce, co robić. Innogy jeszcze bez pisemnego oświadczenia, że zobowiązuje się do założenia takiej skrzynki, nie przystąpi do żadnych prac. Chyba trafiłam na jakiegoś upierdliwca, no chyba, że (tak jak się tłumaczy), że takie są teraz przepisy.
Może ktoś z Was ma jakiś pomysł, jak z tego wybrnąć? Czy mogę się nie zgodzić na ich warunki? Może ktoś jest obeznany w takim temacie?

pozdrawiam i dziękuję

Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 73 gości

Gotowe projekty domów