Ocieplanie stropu celulozą lub pianą PUR - kwestie techniczne

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Iwan89
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2018, 11:28
Ocieplanie stropu celulozą lub pianą PUR - kwestie techniczne

autor: Iwan89 » 06 wrz 2018, 11:41

Cześć,

Z tego co się orientowałem, to koszt wdmuchiwanej celulozy to około 50 zł/m2 to chyba dobra oferta. Aktualnie robiony jest dla mnie projekt indywidualny domu i muszę dobrać wysokość pomieszczeń. stąd moje rozważania odnośnie późniejszego ocieplenia. Chciałbym 285 cm na gotowo, pytanie ile powinienem zostawić na sufit podwieszany aby ocieplić pianą PUR lub celulozą? Jest to dom parterowy z nieużytkowym poddaszem. Architekt zaproponował grubość ocieplenia stropu celulozą 40 cm, ale nad belkami. Ja jednak wolałbym tam móc wrzucić jakieś stare graty aby przestrzeń się nie marnowała (choć będzie to konstrukcja wiązarowa - kratownica i nie bardzo da się tam poruszać). Jak to rozwiązać, czy jeśli załóżmy belki mają 20 cm wysokości, to zarezerwować 20 cm podwieszanego sufitu + 20 cm między belkami? Dodam, że w podwieszanym suficie byłyby zatopione rury od WM, więc jest też kwestia braku do nich dostępu w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie!

Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów