Ręczna aplikacja wełny celulozowej

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

robertmaciej
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2018, 7:21
Ręczna aplikacja wełny celulozowej

autor: robertmaciej » 25 sie 2018, 7:42

Na samym początku witam wszystkich, jestem tu nowy. Dysponuję tylko ogólną wiedzą z zakresu budownictwa , ale chętnie i szybko się uczę. Mam pytanie do fachowców, bo pomimo intensywnych poszukiwań nie znalazłem odpowiedzi w głębinach internetu. Chodzi mi o ręczne układanie izolacji z wełny celulozowej, czy ktoś próbował czegoś takiego ? Buduję maleńki domek w technologii szkieletowej, a więc kiedy będę go wykańczał mogę nakłaść celulozy wszędzie, bo będzie dostęp przed położeniem płyt KG. Natrafiłem na ofertę wełny celulozowej do ocieplania podłogi bez konieczności jej wdmuchiwania, po prostu wysypuje się ją z worka i wyrównuje. Czy w przypadku ścian nie ma takiej możliwości? Rozumiem że celuloza wymaga pewnego zagęszczenia, ale przecież można ją zagęścić także ręcznie. Nie ukrywam, że wpłynęło by to bardzo poważnie ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) na mój dość skromny budżet, bo wystarczy tylko zakupić odpowiednią ilość wełny celulozowej, oczywiście uprzednio starannie wyliczając jej ilość w m3 i kilogramach. Bardzo proszę o podpowiedzi, pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 24 gości

Gotowe projekty domów