Dofinansowanie wymiany pieca

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Kwestura
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2014, 13:43
Dofinansowanie wymiany pieca

autor: Kwestura » 26 cze 2014, 13:52

Witam wszystkich,
mam nadzieje ze pisze w dobrym miejscu. Chcialam się dowiedziec czy ktoś z Państwa ma już może doświadczenie w staraniu się o dofinansowanie wymiany pieca węglowego na gazowy. Czy to bardzo dużo biurokracji, ile mniej więcej trwa procedura?

Czy dofinansowywany jest tylko zakup nowego pieca, czy także doprowadzenie instalacji gazowej do domu ( Libertów, k. Krakowa)?

Pozdrawiam

KTH
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: KTH » 26 cze 2014, 13:55

i jeszcze przez 10 lat będą płacić za Ciebie rachunki za gaz !!! pytaj w Gminie o szczegóły

przemasboss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 27 kwie 2011, 8:51
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: przemasboss » 17 lip 2014, 19:30

Zajrzyj tutaj [więcej informacji poprzez PW] Masz tam opisane co i jak, i zawsze możesz skorzystać z pomocy eksperta.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: Bolas » 18 lip 2014, 4:55

Sęk w tym że co mieścina to inne zasady panują. Tel w dłoń i dzwonić do Wydziału ochrony środowiska UM lub UG

agus123
Aktywny
Aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 26 kwie 2017, 20:07
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: agus123 » 24 sie 2018, 14:55

A powiedzcie gdzie zamawialiście kocioł CO? Bo się teraz zastanawiam, potrzebuję coś 5 klasy, na eko-groszek najlepiej, widziałam że http://www.kotly-witkowski.pl/ mają dość dobre opinie i serwis podobno w porządku, co myślicie?

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: Konsultant Viessmann » 28 sie 2018, 9:08

Witam,

Tak jak pisali poprzednicy co gmina to inne warunki dofinansowania. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie także ogólnopolskiego programu Czyste Powietrze, w którym przewidziano m.in. wymianę starego urządzenia na np. kocioł gazowy. Warto zapytać o dofinansowanie w Twoim Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: SUSPENSER » 04 wrz 2018, 20:24

Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 wrz 2018, 21:16

Najtaniej jest kotły złomować. Kocioł to świadectwo ciemnoty.
HVAC - najtańszy komfort.

Darger
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2018, 11:31
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: Darger » 05 wrz 2018, 11:36

No ciekawe czy na kocioł kondensacyjny viessmann z zasobnikiem by dali dofinansowanie, też muszę się doinformować u nas w mieście jak wygląda sprawa dofinansowań i pogadać z szwagrem bo on dostał właśnie jakies pieniądze.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: Konsultant Viessmann » 06 wrz 2018, 11:59

Darger pisze:No ciekawe czy na kocioł kondensacyjny viessmann z zasobnikiem by dali dofinansowanie, też muszę się doinformować u nas w mieście jak wygląda sprawa dofinansowań i pogadać z szwagrem bo on dostał właśnie jakies pieniądze.


Witam,
Własnie ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna w sprawie dofinansowań z programu Czyste Powietrze. Spotkania mają być w każdej gminie. Na spotkaniach omawiane będą rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie. Będzie można dowiedzieć się także jak wypełnić wniosek i skorzystać z programu.

Program obejmuje m.in. wymianę starych źródeł ciepła na m.in. kotły kondensacyjne.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Dofinansowanie wymiany pieca

autor: arek_ch » 28 lut 2019, 15:10

Co do mnie to ja na dofinansowanie się nie załapałem ale kupiłem piec w dobrej cenie w Piecbudzie z Radomia. Solidna firma, pomogli mi z montażem, pokazali jak obsługiwać. Piec jest wydajny i jestem zadowolony z wyboru. 5 klasa, na eko-groszek.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości

Gotowe projekty domów