Zabezpieczenie główne przed licznikiem

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

szwagier16
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2018, 10:51
Zabezpieczenie główne przed licznikiem

autor: szwagier16 » 28 lip 2018, 11:52

Witam.Mam instalacje typu TNC-S główne zabezpieczenie przed licznikiem wynosi 25amper tzw.bemy przewód idący od zabezpieczenia głównego do rozdzielnicy domowej wynosi 10mm2 w rozdzielnicy mam B20 następnie B16-gniazda i B10 -światło 2grzejniki olejowe 1500wat każdy na osobnym obwodzie zabezpieczony b-10 przewód 2,5mm2.Moje pytanie brzmi gdybym chciał wykupić dodatkową moc kw od elektrowni żeby dać zabezpieczenie główne 32A a resztę zabezpieczeń w rozdzielnicy zostawił tak jak napisałem, czy takie stopnowanie 32A główne dalej 20A moze zostać i nic nie powinno się stać , Instalacja w miedzi -trójfazowa

krzysiztof
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2011, 19:34
Re: Zabezpieczenie główne przed licznikiem

autor: krzysiztof » 04 sie 2018, 22:13

Zabezpieczenie B20 jest bezcelowe, a wręcz szkodliwe. Po pierwsze, ogranicza dodatkowo moc jaką można by było jeszcze wykorzystać (tym bardziej przy zwiększeniu zabezpieczeń przed licznikowych), po drugie przy jakimkolwiek zwarciu, na obwodach zabezpieczonymi wyłącznikami nadprądowymi B10 i B16, również zadziała, pozbawiając prądu wszystkie pomieszczenia.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów