Ptasie odchody... jak chronić dachy.

Dach jest wizytówką każdego domu, dlatego tak ważne jest jego wykończenie, sprawdź jakie akcesoria dachowe są polecane .

Moderator: Redakcja e-dach.pl

alexbmw
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:50
Ptasie odchody... jak chronić dachy.

autor: alexbmw » 04 mar 2006, 22:58

Jestem V-ce Prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Ekologicznego w Wałbrzychu,problemami z ptactwem, oraz skutkami ich działań jak:odchody...brudzenie zabytków,budynków przystanków opisanych niżej,przenoszenie chorób np. Ptasiej grypy...zajmowałem się od kilku lat. Efektem tych działań jest powstanie prototypu "Urządzenie do odstraszania ptaków"..zgłoszone w Urzędzie Patentowym pod numerem P 364300. Urządzenie to w skuteczny sposób odstrasza ptaki. Bardzo duże zagrożenie zaobserwowałem m.in. w Dużych Marketach....ptaszki...szczególnie wróble spokojnie latają sobie po sektorach w których dokonujemy zakupów. Produkcję, urządzenia planuję na przełomie maja...a zainteresowanych tematem zapraszam do dyskusji

Przemek

autor: Przemek » 27 lip 2007, 13:13

są metody o ile wiem mechaniczne, proszę o wiecej informacji jak to działa

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 27 lip 2007, 13:49

o ile wiem, urządzenia do odstraszania ptactwa działają od jakiegoś czasu. problem z tym, że ich skuteczność jakoś kończy się po mniej więcej roku. w radomiu, w centrum miasta jest park kościuszki, który sobie upodobały ptaki. nawet nie pamiętam ileż to razy montowano w nim odstraszacze ptactwa. skutek jest taki, że nadal nie można usiąść na ławce.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
henter2
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:58
Lokalizacja: dolnyślązk
Kontaktowanie:
Re: Ptasie odchody... jak chronić dachy.

autor: henter2 » 25 kwie 2010, 20:53

Panie a co z ptakami mamy je oglądać tylko w zoo w innych państwach też latają i nie ma problemów .Z marketów można wypłoszyć.
Patrz swoim wnętrzem a zobaczysz więcej..

Awatar użytkownika
henter2
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:58
Lokalizacja: dolnyślązk
Kontaktowanie:
Re: Ptasie odchody... jak chronić dachy.

autor: henter2 » 25 kwie 2010, 21:00

Na dzień dzisiejsza populacja wróbla totalnie spadła bo wszyscy montujemy tak zwane wróblówki weźmy wytrujmy wszystkie a zjedzą nas owady.
Patrz swoim wnętrzem a zobaczysz więcej..

maciektau
rekomendowany doradca
Posty: 170
Rejestracja: 15 cze 2009, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Re: Ptasie odchody... jak chronić dachy.

autor: maciektau » 30 kwie 2010, 20:49

DROGI PREZESIE!!!

Skutki trucia nas odchodami ptactwa są powszechnie znanym i niezaprzeczalnie ważnym problemem, wręcz stanowiącym niebezpieczeństwo dla dalszego istnienia ludzkości!

To forum jest najlepszym miejscem dla poruszania takich problemów. Te straszne wróble latające po hipermarketach to ekologiczna bomba jądrowa!!!

Z całej siły popieram Twoje działania dążące do wyeliminowania podstępnego wroga siejącego PTASIĄ GRYPĘ!!!

Jednak dla dobra ludzkości proszę Cię abyś zamiast patentować swój wielki ekologiczny wynalazek udostępnił go w imię życia całej ludzkości, tak jak to zrobiła ze swoim odkryciem Maria Curie Skłodowska.
Pozdr!

housetop
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 20 lis 2009, 21:19
Lokalizacja: Wągrowiec
Re: Ptasie odchody... jak chronić dachy.

autor: housetop » 01 maja 2010, 11:02

Za granica widzialem cos takiego. Duzy budunek,duzo ptactwa,duzo kupy... Ptaszki siadaly sobie na opierzeniach blaszanych i robily swoje... Wjechala ekipa, wyczyscila wszystko ze az błyszczało,zamontowali na tej blaszy do okoła budynku kabelek,podłączyli pod prad o takim natężeniu ze jak ptaszek sobiesiadał to go gilgało i odlatywał szukajac innego miejsca... Ewekt byl natychmiastowy...
Tam siegaj gdzie wzrok nie siega...

JacekLus
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2010, 22:38
Re: Ptasie odchody... jak chronić dachy.

autor: JacekLus » 08 lis 2010, 22:40

U nas by to nie przeszło, zaraz odezwaliby się obrońcy praw zwierząt itd. Aktualnie jedynym rozwiązaniem, które przypadło do gustu zielonym to birdsystem plus

Agata Dębińska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:34
Re: Ptasie odchody... jak chronić dachy.

autor: Agata Dębińska » 16 lip 2018, 12:56

na odchody to przede wszystkim czyszczenie dachu. za sąsiada mamy co roku bociana i wiem co jego odchody są w stanie zrobić. Systematycznie korzystam z usług firmy, która dba o mój dach


Wróć do „Akcesoria dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów