Odbiór z pustym dziennikiem budowy

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
marcin66
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2018, 15:48
Odbiór z pustym dziennikiem budowy

autor: marcin66 » 09 lip 2018, 16:04

Witam

Otrzymałem w darowiźnie nieruchomość zabudowaną
dom + garaż

W papierach jest:

1) Dokumentacja techniczna (opis techniczny, projekt architektoniczny, obliczenia statyczne)
2) Kosztorys
3) Mapa sytuacyjno wysokościowa z dwoma naniesionymi budynkami garaz + istniejący budynek mieszkalny - tak napisano na mapce. Niema szamba i przyłącza elektrycznego na tej mapce - nie wiem czy powinno byc).

4) Dziennik budowy wraz z numerem pozwolenia na budowę (czyli było wydane), dziennik z 1985 - pusty 8 stron, z pieczątką inspektora ds. budownictwa na samym końcu, zero wpisów.

Jest jeszcze inwentaryzacja dot garażu z uzupełnionymi wpisani i pozwoleniem na użytkowanie z gminy.

Rodzice budowali wszystko samemu. Wszystko generalnie pod klucz, pomijając brak ocieplenia scian (nie wiem czy to wymóg w tych czasach gdzies mi wpadło w oko że tak) natomiast tynki, elektryka, puszki, kominy, centralne, panele, gładzie, licznik prądu z tablicą rozdzielczą wewnątrz mieszkania, stolarka okienna/drzwiona itp - wszystko jest. Zostawili to w latach 2000 i wyjechali do Holandii.

Czy temat jest do ugryzienia po takim czasie i z jakimi kosztami się to może wiązać (wiadomo orientacyjnie nie co do złotówki) czy zburzyć i strzelić sobie w łeb? Jak powinienem zacząć to powoli załatwiać.

Z góry dzięki za pomoc we wszystkim

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów