dodatkowe światło nad lustrem

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.
elpapiotr
Dodatkowe światło nad lustrem

autor: elpapiotr » 29 maja 2009, 11:26

Witam.

Kolego Daro_Bytom, autor pokazał nam wyłącznik o numerze katalogowym 774005,
podwójny schodowy (Legrand-SUNO) ma numer 774008.
Nota bene podwójny schodowy też mogę podłączyć jako świecznikowy :lol:

Daro_Bytom
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2009, 19:15
Lokalizacja: Bytom

autor: Daro_Bytom » 29 maja 2009, 13:11

pokazać może i pokazał, ale napisał też że ma tam sześć zacisków, czyż nie? napisał 2 i 2x2 a to już nie jest wyłącznik świecznikowy :P
poza tym napisał że kupił w Castoramie a podał linka do Allegro, bo fotka przedstawia taki sam wizualnie łącznik.
...ale niech się sam wypowie :) ja stawiam na podwójny schodowy :)
Panie Piotrze :)

buraczane_pole
Aktywny
Aktywny
Posty: 260
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:43

autor: buraczane_pole » 29 maja 2009, 18:44

dodatkowo w pierwszym poście napisał " Przy podłączaniu wyłącznik nie spełnia swoich funkcji jak chcę ( a chcę jednym pstrykiem włączać górę, drugim oświetlenie nad lustrem), tylko świeci na przemian górne / boczne." czyli jak by nie patrzyć do lampy bocznej dochodzi przewód neutralny. również obstawiam nieprawidłowe podłączenie przełącznika schodowego

kendzior37
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2009, 15:30

autor: kendzior37 » 06 cze 2009, 19:08

Dzieki za zainteresowanie tematem :)

Poradziłem sobie w ten sposób, że...kolega mi pomógł :) I bangla - wystarczyło pojechać kablem z rozdzielni do lampy nad lustrem (jak połączył, dokładnie nie widziałem, ale kolega elpapiotr właśnie chyba to opisał.

Co do włącznika - domyślam się, że skoro na fabrycznie zapakowanym szczelnie włączniku jest napisane, że jest świecznikowy, to faktycznie powinien być on świecznikowym...Chyba, że to tylko taka mistyfikacja ;) Podany przeze mnie link dotyczył dokładnie takiego samego włacznika o tym samym numerze fabrycznym. A zacisków ma nawet 8 :D Tyle, że dwa 'na ślepo', nie wiem jak to opisać...Dodam że kabelki montuje się w nim samozaciskowo, więc domyślam się, że mogłem mylić pojęcia: zacisk - otwór samozaciskowy.
dzieki za pomoc! :)

sanqi321
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 31 maja 2017, 11:11
Re: dodatkowe światło nad lustrem

autor: sanqi321 » 03 lip 2018, 10:00

Koło lustra to najlepiej sprawdzają się .

budowa07
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2017, 9:30
Re: dodatkowe światło nad lustrem

autor: budowa07 » 05 lip 2018, 15:26

A co myślicie o takich długich listwach nad lustro albo galeryjkach? Dobrze to wygląda i światło nie razi? Potrzebuję właśnie lampy do łazienki i zastanawiam się nad kupnem takiej. Widziałam taką jedną z rabatem w sklepie mlamp.pl, dlatego tym bardziej mi zależy na waszej wypowiedzi bo nie wiem ile jeszcze potrwa ta promocja :D


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 55 gości

Gotowe projekty domów