zawór prosty do grzejnika - tak by głowica była skierowana równolegle przy ścianie

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

xfr82
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2017, 18:40
zawór prosty do grzejnika - tak by głowica była skierowana równolegle przy ścianie

autor: xfr82 » 01 lip 2018, 11:22

Witam serdecznie,
potrzebuję zmienić zawór do grzejnika łazienkowego tak, żeby głowica nie wystawała prostopadle względem ściany (obecne rozwiązanie) tylko szła równolegle do ściany pod grzejnikiem. W obecnym rozwiązaniu głowica za bardzo wystaje i się o o nią zahacza. potrzebuję, żeby głowica była schowana pod grzejnikiem.
Parametry przyłączeń:
-Rozmiar połączenia grzejnikowego: 1/2 cala (15)
-Rozmiar połączenia rurowego (instalacyjnego): 1/2 cala
i np znalazłem taki zawór
[link do oferty na Allegro wygasł]

ale widzę, że potrzebowałbym do takiego rozwiązania kolanko 90 stopni, żeby to wszystko zgrać.
Potrzebowałbym takiego zaworu, który od razu ma wyjście kątowe to rury zasilajacej (takie połączenie zaworu i kolanka) ale nie mogę znaleźć czegoś takiego (albo nie wiem jak i gdzie szukać).
Pomyślałem też jeszcze o rozwiązaniu, że głowica jest skierowana w dół równolegle do ściany (głowica jest w osi z przyłączem rurowym)

Jest to modyfikacja obecnie istniejącego przyłaczenia i Podkreślę jeszcze ze nie chcę dawać kolanka ponieważ spowoduje to, że muszę "podnieść" drugą stronę przyłącza grzejnika jakąś przedłużką a to będzie szpetnie wyglądało.

Z góry dzięki za pomoc

xfr82
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2017, 18:40
Re: zawór prosty do grzejnika - tak by głowica była skierowana równolegle przy ścianie

autor: xfr82 » 01 lip 2018, 17:00

Dobra znalazłem coś takiego:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Proponuję zamknąć ten temat.

A propo grzejnika to założyłem nowy temat o mocowaniu tego grzejnika:
instalacje-grzewcze-i-ogrzewanie-domu/mocowanie-do-grzejnika-lazienkowego-t69141


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 222 gości

Gotowe projekty domów