Budowa tarasu wentylowanego nad garażem z istniejącego nieszczęsnego tarasu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wojniuszmichal
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2017, 19:41
Budowa tarasu wentylowanego nad garażem z istniejącego nieszczęsnego tarasu

autor: wojniuszmichal » 08 maja 2018, 10:19

Witam jestem posiadaczem domu z tarasem 40m2 nad garażem .
Chciałbym z obecnego nieszczęsnego tarasu zrobić taras wentylowany i zastosować wasz system do niego ale mam pewne obawy co do stanu obecnego tarasu. Gołym okiem widać błędy zarówno konstrukcyjne jak i robocze.
Powierzchnia tarasu jest nie równa , spadek jest zrobiony że środka tarasu ..są 2 spadki idące że środka do prawego i lewego boku , brak dylatacji i nie wiadomo co jeszcze. Chciałbym to wykonać samemu tak jak należy tzn.
1. Skucie betonu do płyty konstrukcyjnej
2.wylanie nowego betonu .
3.utworzenie spadku 2%
4.utworzenie dylatacji
5. Utworzenie warstwy paraizolacyjnej
6. Warstwa termiczną że styroduru xps 10cm
7.warstwa dociskowa 6 cm wraz z siatką zbrojeniowe
8. Hydroizolacja - membrana epdm
9.płyty tarasowe
10. System okapników...

Ale przy powierzchni tego tarasu 40m2
Koszta wynoszą odpowiednio ( nie policzyłem jeszcze drobnych rzeczy )

1.nowy beton na płytę około 1400 zł
2.folia budowlana pvc 2 warstwy po 42m2  = 115 zł
3. 40m2 styroduru xps 10cm = 1680 zł
4. Folia budowlana pvc 42m2 = 55zł
5.posadzka cementowa 5-6cm = 500 zł
6. Siatką zbrojeniowa = 430 zł
Membrana epdm 6m x 10.5m = 3070 zł
7.płyty tarasowe na 40m2 = 5000 zł
8. System profili i okapników = 2600 zł

Co daje mi kwotę ponad 14.000 zł że wszystkimi materiałami wyjdzie ponad 15.000 , robocizny nie liczę bo chciałem to samemu porządnie zrobić, ale przy kosztach jakie  wychodzą nie wiem czy nie lepiej rzucić w to granatem ?

Jeśli możecie mi coś podpowiedzieć żeby zmniejszyć koszty ale żebym za rok nie musiał wszystkiego zrywać to proszę o poradę

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Budowa tarasu wentylowanego nad garażem z istniejącego nieszczęsnego tarasu

autor: Interno » 08 maja 2018, 10:41

Tarasy dobrze wykonane to droga inwestycja jak na warunki klimatyczne Polski mimo ocieplenia klimatu.
Przestrzegam o tym nowo budujących i remontujących.
Ja robię na płytach poliuretanowych i na klejach SikaBond T8 wychodzi jeszcze drożej.
Izolację termiczną na tarasie i może od strony sufitu w garażu trzeba dobrze obliczyć w zależności jaka temperatura zimą w garażu.
Wielu inwestorów bo "papraki" sobie z takimi tematami nie radzą i często po nieudanych próbach z tarasu robią płaski dach nad garażem.

wojniuszmichal
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2017, 19:41
Re: Budowa tarasu wentylowanego nad garażem z istniejącego nieszczęsnego tarasu

autor: wojniuszmichal » 08 maja 2018, 10:45

Osobiście powiem że byłoby to dla mnie wyzwanie , ale do zrobienia , jednak koszta mnie przerażają...

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Budowa tarasu wentylowanego nad garażem z istniejącego nieszczęsnego tarasu

autor: Interno » 08 maja 2018, 14:45

Koszty jak koszty już je zacząłeś zbierać i kalkulować.
Taki taras materiały i robocizna to koszt 500/700 zł/m2.
Jak dochodzą balustrady, schody np. nierdzewka + ocieplenie garażu wewnątrz/na zewnątrz ścian z elewacją + inne drobiazgi wykończeniowe np. kratki wodne, podłoga w garażu, czasem opaska itd. to koszt takiego remontu z ubiegłego roku pamiętam pięć takich robót za 20 do 45 tys. zł a koszt daszka na takim tarasie to 3,5- 8 tys w zależności od konstrukcji, pokrycia, ocieplenia i prac towarzyszących /wykuwanie drzwi tarasowych a wstawienie okna, "zachlapanie" pod kolor elewacji, rodzaj obróbek /.
No cóż rachunków nie da się oszukać można tylko je minimalizować ale aby nie kosztem jakości.
Nie potrafię Ci pomóc na odległość.
Mam nadzieję, że oprócz wyzwania dla Ciebie jak to piszesz do zrobienia masz o tym pojecie lub ewentualną pomoc bardziej doświadczonych w temacie.
Izolacjami tarasów zajmowałem się ponad 20 lat i ciągle musiałem się uczyć nowej chemii, lepszych rozwiązań i ciągłej walki z inwestorem o detale i szczegóły wykonania, które on by najchętniej pominął.
To tyle ode mnie w tym temacie.
Pamiętaj przed robotą: papier cierpliwy i myślenie nie boli.
Rób raz a dobrze, jak ktoś ma być nie zadowolony lub trzeba poprawiać to nie bierz się za dzieło

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Budowa tarasu wentylowanego nad garażem z istniejącego nieszczęsnego tarasu

autor: mlekoslaw » 14 mar 2019, 12:12

Jak już remontujesz taras, to można pomyśleć o membranie tarasowej.. Sam co prawda tego nie wykonywałem, bo remontowała u mnie ekipa z https://www.szczelnytaras.pl . Generalnie sporo czytałem o tym rozwiązaniu i w moim przypadku wydawało się najlepsze. Opinie mieli dobre, a więc wybrałem ich.

analine
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 02 maja 2018, 21:23
Re: Budowa tarasu wentylowanego nad garażem z istniejącego nieszczęsnego tarasu

autor: analine » 22 mar 2019, 10:58

Warto zajrzeć na http://roschell.pl/. Ciekawy artykuł na temat rozbiórek m.in starych altanek, tarasów itp. bo trzeba pamiętać, że nie tylko nowe jest ważne ale jakoś musimy pozbyć się wszystkich śmieci z budowy


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

Gotowe projekty domów