Budynek parterowy a strop

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tomazi123
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 01 sty 2013, 13:14
Budynek parterowy a strop

autor: tomazi123 » 16 kwie 2018, 22:37

Szanowni.
Czy budynek parterowy a dokładniej taki o którym mowa w prawie budowlanym dotyczącym zgłoszenia zamiaru budowy budynków gospodarczych do 35m2 może posiadać strop? Wg. mojego starostwa nie może, na tej podstawie moje zgłoszenie zostało odrzucone, starostwo stoi na stanowisku, że dosłownie stojąc na podłodze parteru musi być widać dach/izolację dachu. Dodam, że wysokość zgłaszanego nieużytkowego poddasza w świetle wynosiła 150cm a więc z tego co się orientuję powodowała, że takie poddasze będzie nieużytkowe, zatem z tego co zdążyłem wyczytać z sieci i orzeczeń taki budynek pozostanie budynkiem parterowym jednokondygnacyjnym, czyli kondygnację/użytkowe poddasze tworzy przestrzeń nad stropem o wysokości powyżej 190cm.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów