Podniesienie poddasza

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.
matekkow
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2018, 12:44
Podniesienie poddasza

autor: matekkow » 08 mar 2018, 12:47

Witam. Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to z góry przepraszam.
Mam następujący problem. Chciałbym zaadaptować poddasze i zrobić tam mieszkanie (łazienka, sypialnia, pokoje, salon kuchnia). Dom ma kształt litery L. Aktualnie w jednej z części kształt dachu, oraz jego wysokość wyklucza możliwość stworzenia mieszkania. Chciałbym podnieść ściany, zmienić konstrukcje dachu, ale tylko na jednej części. Moje pytania brzmią. Czy jest w ogóle możliwość podnieść cześć dachu (są to dwa domu, dom dostawiony do starego ma za niski dach i ten chciałbym podnieść) i na jakie koszta trzeba się szykować, oczywiście plus minus. Dach na ma 15m długości i ramię 6 m. Dodatkowo jaki koszt mógłby wynosić zrobienia schodów betonowych tak aby móc bezpośrednio dostać się na poddasze. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Podniesienie poddasza

autor: laik2304 » 17 mar 2018, 9:30

Najpierw projekt.
Dawid2304

Retybnas
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2018, 14:31
Re: Podniesienie poddasza

autor: Retybnas » 06 kwie 2018, 12:28

Dokładnie, najpierw projekt. Poza tym chcesz to sam zrobić czy jakaś firma będzie robić? Co do pracy na wysokościach to polecam http://polinie.pl/oferta/mycie-elewacji/. Samodzielnie z sąsiadem nie ma co się w to bawić. Zawsze lepiej trochę dopłacić i mieć zrobione profesjonalnie w kilka dni, powodzenia z projektem!


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów