Opłaty za garaż wsród nieposiadających garażu

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

chriskus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2018, 15:40
Opłaty za garaż wsród nieposiadających garażu

autor: chriskus » 12 mar 2018, 15:45

Witam,

Szukam pomocy wśród osób znających temat. Na ostatnim spotkaniu wspołnoty mieszkaniowej dowiedzieliśmy się o ogromnych kosztach za prąd na terenie garaży (miejsc postojowych + część wspólna).

Dowiedzieliśmy się, że jako, że garaż podziemny składa się z nieruchomości lokalowych (czyli miejsca postojowe nieograniczone ścianami), wszyscy mieszkańcy, nawet Ci co nie wykupili miejsc postojowych, płacą za prąd adekwatnie do udziałów we wspólnocie. Na rachunek składa się oświetlenie całego garażu, konserwacja i przegląd wentylacji mechanicznej i - UWAGA - podgrzewanie podjazdu do garażu podziemnego ze względu na jego stromy zjazd i ukos. Na moje zapytanie dlaczego mam uczestniczyć w opłatach za prąd za garaż, gdzie nie mam miejsca postojowego (nie to, że nie chcialem tylko wszystkie były juz wykupione), dowiedziałem się, że uczestniczę w cześci wspólnej znajdującej więc i też tej w garażu (czyt. przejście od drzwi z klatki do miejsca postjowego) i nie da się tego inaczej wyliczyć bo "są tylko dwa liczniki prądu na cały budynek i ,że trudno by bylo zamontować osobny na garaż i dodatkowy na klatki schodowe, oświetlenie". Trudno ale nie niemożliwe.

Czy ktoś zmagał się z podobną sytuacją? Rozumiem, że tego typu dyskusja rodzi kolejną czyli np. dlaczego mieszkańcy parteru muszą placic na utrzymanie i przeglądy wind.

Bardzo proszę o pomoc zanim zdobędę się na podjęcie dialogu ze wspólnotą mieszkaniową.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Gotowe projekty domów